Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így törvényes meg minden?

Ez így törvényes meg minden?

Figyelt kérdés

Nagyon nem értek hozzá, csak így elsőre igen soknak tűnik. Gondoltam megkérdezem, hát ha van itt közületek olyan, aki vágja ezeket. :)


Szóval... a helyzet az, hogy a csodálatos munkahelyemen ( összeszerelősdi, ha kell konkrétan megnevezem ) valaki kitalálta, hogy ezen a héten hétből hét nap. Tehát minden nap a szombatot és a vasárnapot is beleértve 12 órázni kell. Van, aki már ma se jött.


Kérdésem, hogy ezt így lehet folyamatosan 7 napon át?

Ha hülyeséget kérdezek bocsi, csak úgy felötlött... :)

Előre is Köszönöm!



2014. nov. 3. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a szerződésedben benne van, hogy túlmunka elrendelhető, akkor bizonyos feltételekkel lehet. De pihenő napot is kell biztosítani, meg a túlórát fizetni. Hogy hány napot egyfolytában dolgoztatni a munkásokat, azt sajnos nem tudom.

Nincs jogásza a cégnek?

2014. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fogalmam nincs van-e náluk vagy nincs:D

De most akit megkérdeztem meg azt írta, hogy a munkavállalót heti két pihenőnap illeti meg.

Ha ez igaz, akkor lehet meg is van a válasz.:P

2014. nov. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!