Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmunka! Én is kereshetek...

Közmunka! Én is kereshetek magamnak helyet, vagy csak oda mehetek, ahová a Munkaügy kiközvetít?

Figyelt kérdés
Konkrétan: évek óta dolgozom egy helyen önkéntesként, ahol voltak már közmunkások is mellettem. Innen jött az ötlet, hogy megkérdezzem, hogy alkalmaznának-e közmunkásként? Lehetséges, vagy csak oda mehetek, ahová a Munkaügy kiközvetít? (De egyelőre nem közvetítenek sehová, ezért szeretnék elébe menni a dolognak, és szerezni magamnak helyet, nehogy ne legyen meg a 30 napom.)

2014. nov. 5. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Együttműködés két alapelve

- köteles vagy magad munkát keresni

- köteles vagy a munkaügyi kp. által felajánlott lehetőségeket elfogadni.


Nemhogy szabad, kötelező is. :D

2014. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, sajnos normál, teljes munkaidős állásba nem vesznek fel oda, azzal már bepróbálkoztam többször a vezetőségnél. De mivel közmunkások már voltak (nyilván, mert nekik nem kell annyit fizetni, mint egy normál alkalmazottnak) mellettünk, önkéntesek mellett is, ezért gondoltam, hogy megkérdezem újra, hogy önkéntesből közmunkásnak felvennének-e?

Ezek szerint elviekben lehetséges...mert a kérdés csak arra vonatkozott, hogy az nem baj-e, hogy nem a Munkaügy küldött ki?

2014. nov. 5. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem gond. :) Ha jól látom, az aktív korúak ellátásában, azon belül FHT-ban részesülsz.

Önkéntes munkával is megszerezheted a 30 napot, ha az a munkahely regisztrálva van a polg.hivatalban. Persze, ha bért kapsz, az már nagyszerű.

Ne feledd azért, bejelentési kötelezettséged van mind a munkaügyi kp. és mind a polg.hivatal felé, hiszen ha nem ők közvetítenek ki, hanem magad intézed, nekik is tudniuk kell róla.

2014. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, igen, ezt tudom! Köszönöm szépen! :) Már csak jöjjön össze, hogy legyen mit lejelentenem..:)
2014. nov. 6. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!