Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet keményebben...

Miért nem lehet keményebben fellépni a járókelőket zaklató koldusok ellen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szegényellenes, van hogy a bevásárlókocsiból a pénzt szó nélkül odaadom egy arra botorkáló csavargónak, de a bunkó embereket, akár gazdag, akár szegény nem toleráns, és ami manapság történik az már túlzás. Budapest belvárosában útközben leülök egy padra cigizni, a telón híreket olvasni, és 20 másodpercen belül megkörnyékez egy ilyen büdösbogár, ordenáré tájszólással kérlel, aztán már fenyeget, alig értem mit mond. Ha nagy nehezen sikerül elhajtani, jön egy másik, aki ugyanilyen, vagy ócskaságokat árul azt is alig lehet lerázni. Ha jól tudom, az USÁban van egy olyan törvény, hogy csak a passzív koldulás engedélyezett, azaz hogy állhat az utcasarkon "Help" táblát tartva, de nem szólogathat le embereket. Itthon nem lehetne ilyesmit bevezetni? Nemrég jártam Romániában, ott is betámadt egy, de ott egyből ugrott a rendőr, és üvöltve, öklét rázva elkergette.


Minimálbért keresek, 20 éves szakadt ruhákat hordok, BKV-val utazom, megértem, hogy ő még nálam is szarabbul él, de nem kéne mindenkit pénzautomatának néznie. Ilyen alapon holnap én is felmondok, és majd mások eltartanak.



2014. nov. 6. 12:09
 1/10 A kérdező kommentje:
de a bunkó embereket, akár gazdag, akár szegény nem tolerálom*
2014. nov. 6. 12:11
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Engem is felidegesít amikor odajön mezesmazos hanggal keregetni,ha nem adok akkor meg ordenare bunko hangon elküld a p***ba.


Semmi joga ehhez.

2014. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Megértelek kérdező. Értem én, hogy szar az élet, de a pofátlanságnak is van határa. Néha ha van a zsebemben egy kis apró azt szívesen odaadom. De múltkor már nem is úgy jött oda hozzám az egyik, hogy adjak neki egy kis pénzt, hanem hogy adjak neki 500Ft-ot. Köpni nyelni nem tudtam. Pár napja meg egy csövi néni kezdett el utánam jönni és próbált megölelni meg simogatni, közben meg nyomta a szegényszerencsétlenvagyok dumát. Konkrétan el kellet futnom előle, mert csak jött.

De amúgy láttam már, hogy a járőröző rendőrök körbeálltak 2 fickót, mert beszólogattak az arra járó nőknek.

2014. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Én is gyűlölöm őket. Sétálok az Arany Jánostól a Deákra, és 2-3-an állítanak meg, kappanhangon: "jaaaj főnök úr, csak pár forintot egy kis tejre, kenyérre". A másik a keményfickó: "csá főnök, adj már pár forintot, borra kell, alkoholista vagyok". És amikor mondom,hogy nincs, vagy csak egy 20-ast adok, akkor megy a rinyálás, hogy "csak ennyi?", "mi van sajnálod tőlem?". Akkor megmondom, hogy igen, sajnálom, mert nem azért dolgoztam meg érte, hogy neked odaadjam ajándékba.


Nem tudom, hogy láttad-e már azt a hájas embert aki a galambokkal lakik a Deákon a Bajcsy-Zsilinszky szobor mögött. 10 óriás szatyor, tele cuccokkal, fekszik a padon. Olyan bűz van körülötte, hogy senki nem megy arra. A múltkor a közteresek dumáltak vele valamit, de másnap ugyanúgy ott volt. Utálom a csöveseket.

Jöjjenek a lepontozások, jöjjenek a jogvédők, de akkor is gyűlölöm őket. És nem, én nem leszek ilyen lepukkant retkes roh@dék, nem kell a bullshit duma, hogy "bárki kerülhet ilyen helyzetbe". Ez nem igaz, nem bárki. Menjetek költözzetek be melléjük, puszilgassátok őket, ha én annyira szemét vagyok, ti meg annyira jó fejek :)

2014. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Hozzám is odajön miskolcon a sétálóutcán és elkezdene ölelgetni mondom "takarodj már anyád ba te büdös csöves" erre elkezdi "de ideges valaki" nem baz*dmeg csak utálom az ilyen "embereket". Lázár úr megmondta akinek nincs semmije az annyit is ér.
2014. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Lesznek itt még problémák, ahogy egyre több ilyen ember lesz.
2014. nov. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Milyen problémáról beszélsz?


Magyarországon az emberek 1-2%-a hajléktalan ilyen szinten, 1-2% pedig minden korban (sőt sokkal több is) meg volt, és a jelenlegi, nyugati országokban is megvan.


Én aztmondom, ha valaki ilyen helyzetbe kerül, annak támogatni kéne az eutanáziát, mert az ilyesféle élet már nem élet, semmi egzisztencia, semmi becsület-tisztelet, csak mindenki egy bűzölgő csövesnek fogja hinni, aki valószínűleg megfagy télen, vagy egy betegség elviszi.


Aki pedig engem szídna: ÉN IS INKÁBB MEGHALNÉK, MINTSEM, HOGY ÍGY GONDOLJANAK AZ EMBEREK RÁM!

2014. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak a hajléktalanokról beszélek, hanem alapvetően a lecsúszott rétegről, aminek a hajléktalanok a legalját teszik ki.
2014. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Immunis lettem velük szemben, átnézek rajtuk. Senkinek nem adok egy fillért sem, az egész fizetésemet elosztogtathatnám, annyian vannak. Vannak segélyszolgálatok, menjenek oda. Volt már, hogy szóltam a biztonságiaknak, hogy a parkolóból kergessék el a "majd én visszatolom a kocsit" csöveseket. Ne akarja már a pénzemet elszedni az is.
2014. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adok az ilyeneknek semmit. Nem arról van szó, hogy teszek a problémára, és hogy emberként nem sajnálom a leszakadó rétegeket. De könyörgöm, ott vannak a segélyszolgálatok, hajléktalanszállók stb., amiket az én adómból tartanak fel. Menjenek oda.


De ez, hogy odajönnek hozzám tök bunkón, és még nekik áll feljebb, vagy nyájas hangon kamuzgatnak és beszólnak, ez undorító, menjen a francba. Én nem azért dolgozok, hogy aztán az ilyen bunkóknak adjam oda a pénzem.


Ha tényleg az lenne, hogy alázatosan, egy HELP táblát tartanának és csak állnak, még talán meg is sajnálnám őket néha-néha. Van is Szegeden a Kárász utcán egy csávó, szokott hegedülni, de soha nem szól senkihez egy szót sem. CSak hegedül, igaz, elég hamisan :D Na, neki néha adok egy kis aprót. De a kamuzós, bunkó, képembe mászó, arrogáns, büdös izéknek nem, az biztos.

2014. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!