Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rendelek Amerikából 3...

Ha rendelek Amerikából 3 karton cigit, akkor abból lehet valami baj?

Figyelt kérdés

Ha felbontják a csomagot, akkor elveszik a cigarettát? Pénzbirságot kapok érte? Valahogy nem lehet legálisan rendelni?Szeretnék néhány olyan cigaretátt beszerezni, amit sajnos kis hazánk sőt az egész EU-ban nem árulnak.

Előre is köszi.


2014. nov. 10. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a torveny dohanyarut illetoen, de ha teszem azt lehet rendelni de vameljaras ala vonjak, akkor meg afat is kell ra fizetned:


[link]


De lehet hogy a posta vagy nav oldalan megtalalod a dohanyra vonatkozo szabalyokat.


Amugy szerintem nyugodtan megkerdezheted a postan is, hatha tudnak felvilagositast adni.

2014. nov. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A törvény egyfajta fogalmat ismer: kereskedelmi mennyiség. Ha afölött rendelsz, ahhoz kereskedői engedély kell. Ha alatta, akkor nem, szabadon teheted.

Van még egy fogalom. Az ország vámszerződéseket köt. Eszerint egyes országokból behozott áru nem vámköteles, másokból meg igen. Itt is van egy határ. Alatta behozhatod ingyen, fölötte is behozhatod, csak vámot kell érte fizetni.

Ezek az elvek. A te konkrét esetedre meg kell nézni, hogy a törvény milyen határokat és milyen tarifákat ír elő. Szerintem ekkora mennyiség nem vámköteles, de a legegyszerűbb, ha rákérdezel. Simán megmondják (kivéve, ha az ügyintézőnek nincs hozzá kedve, mert utána kéne néznie - ekkor letagad mindent).

2014. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is majd részletesebben utánaérdeklődöm.

Igazából az nem gond, hogyha plusz áfát és vámot kell fizetnire rá csak ne vegyék el a csomagot.

Egyébként valamilyen futárszolgálattal küldenék, mert a USPS 4 éve megtiltotta dohánytermékek postai úton való küldését.

2014. nov. 11. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!