Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyit kell fizetni egy...

Mennyit kell fizetni egy közjegyzőnek, hogy hitelesítsen egy kölcsönadási szerződést?

Figyelt kérdés
Ukrajnába mennénk kirándulni bérelt autóval és úgy hallottam/olvastam, hogy közjegyző által hitelesített szerződés kell, mert a rendőrök meg is büntethetnek ennek hiánya miatt. 70 000 forintért kaptuk meg az autót. Köszi

2014. nov. 11. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Segítség: [link]

2014. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rám a III. pontban lévők vonatkoznak? Ha jól értelmezem.
2014. nov. 11. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Engedélyezés van már írva a gépjárműre?

Érdemes lejelenteni a határátlépési szándékot a bérbeadó cégnek is.

Segítség: [link]

2014. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, az I. pont.

Kölcsönszerződés közokiratba foglalása.

2014. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 10 ezerből simán kijön. Örülök neki, hallottam olyat is (bár az a valaki is csak hallotta), hogy 30-40 ezer forint. :)
2014. nov. 11. 19:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtam e-mailt most egy közjegyzőnek, holnap hátha válaszol és megtudom biztosra. Köszi szépen
2014. nov. 11. 19:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ az ár, simán lehet 10.000,- Ft alatt is, de igenis létezik 30-40 ezer forint, meg még több. (Pl. egy nagy banki projektszerződés akár több százezer forint...)
2014. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Válaszolt a közjegyző, megosztom hátha más is kerül majd ilyen helyzetbe:


Magánszemélyek közötti kölcsönadásnál csak a kölcsönadó és a kölcsönvevő aláírása szükséges. A két névaláírás hitelesítés 3000,- Ft összesen. Ha céges autóról van szó, akkor a kölcsönadást magát kétoldalú közokiratba kell foglalni, aminek a díja kb. 16.000,- Ft. Ha bételt autóról van szó, akkor szerintem a bérbeadó cégnek kell adnia valamilyen papírt, amit talán a határon is elfogadnak. Hogy ez így lesz-e és hogy elfogadják-e: ezt a határőrségtől és a bérbeadótól kellene megkérdeznie.

2014. nov. 12. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!