Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek kell fizetnie az autóhit...

Kinek kell fizetnie az autóhitelt?

Figyelt kérdés

Az én nevemre vásároltuk az autót még házasság előtt.

A párom miatt vettük és ő használta és ő volt a kezes is. 4 év után elváltunk. Nem került bele a végzésbe az autó.

Mivel nekem kellett fizetnem válás után is, visszaadtam a banknak az autót, de maradt tőketartozás amire részletfizetési lehetőséget kaptam. Nevezzük ezt is autóhitelnek.



2014. nov. 12. 06:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha még házasságkötés előtt vetted, akkor a tiéd (külön vagyon), és függetlenül attól, hogy ki használta, a tiéd is maradt. A végzésbe meg valószínűleg azért nem került bele, mert külön vagyon. Neked kell fizetned.
2014. nov. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Tehát ezzel kapcsolatban pert indítani teljesen felesleges?

Az sem számít, hogy a vásárláskor nem is volt jogsim és, hogy csak azért vettük a nevemre, mert nem volt hitelképes?

2014. nov. 12. 06:54
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem számìt, mert papìron csak a tièd volt a hitel.
2014. nov. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Értem, hogy papír, de a bíróságon az igazságszolgáltatás ez ügyben nem győzedelmeskedhet?

Hisz nem kétséges, hogy a jogi részét nem nézzük, akár még azt is mondhatnám, hogy a teljes tartozás a volt páromé.

2014. nov. 12. 07:17
 5/21 A kérdező kommentje:
Az sem számít, hogy ő volt az üzembentartó?
2014. nov. 12. 07:38
 6/21 anonim ***** válasza:

Neked kell fizetni. A te neveden volt, a volt ferjednek semmi koze hozza jogilag.


Hogy volt jogsid vagy nem, az lenyegtelen.

2014. nov. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 BlackSword ***** válasza:

Igazság??? Hol élsz Te??? Az igazság az, hogy jogállam van és jogszerűség... Az autóvásárlásnak pedig nem feltétele a jogosítvány megléte...

Ha most perre viszed a dolgot, akkor azzal fog érvelni, hogy megpróbálod lehúzni, és hogy a papírokon a Te neved áll, és az a Te hiteled ésatöbbi... Megpróbálhatod, bár szerintem nem sok értelme van...

2014. nov. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem örülök a válaszoknak, de elfogadom.
2014. nov. 12. 07:52
 9/21 anonim ***** válasza:

1. A tartozást a tulajdonosnak kell fizetnie


2. Az teljesen lényegtelen, hohy a tulajdosnak van-e jogostíványa - ugyanis az nem kell hozzá.


3. Az üzembentartónak semmi köze az autóhoz.


(4. Az üzembentartó nem adhatja el az autót, semmit nem csinálhat vele, "csak" vezetheti, azaz ö a soför, te meg a tulajdonos.)

2014. nov. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sajnálatos, mert így se autó se pénz. Csak azoknak írom le, akik a jövőben megnézik ezt a kérdést, hogy mindig mindenki a SAJÁT nevére vegyen fel hitelt(de csak akkor ha mindenképpen muszáj!), mert a kapcsolatok-házasságok majdnem fele válással végződik, és ne legyen kezes senki hiteléért, mert a hitelfelvevő fizetésképtelensége esetén neki kell fizetnie a hitelt. Tudom hogy ez nem így néz ki amikor nagy a szerelem, de ez a kérdés is példa arra, amikor a szerelem már elmúlt.
2014. nov. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!