Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nincs fizetésemelés?

Nincs fizetésemelés?

Figyelt kérdés
Ugye a tavalyi évben emelkedett a minimálbér és evvel párhuzamosan a többi bér is. Viszont én (és még egy kolléga )nem kaptam meg a fizetésemelést, egy iskolai könyvtárban dolgozom, de ott se tudták megmondani, hogy miért nem kaptam meg. Ez le van írva valahol, hogy kinek jár és kinek nem jár törvény szerint?
2014. nov. 12. 12:50
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Kötelezően csak annak KELL adni fizetésemelést, akinek a bére nem éri el a megemelt minimálbért (annak legalább a megemelt minimálbérre kell emelni). Másnak nincs kötelező emelés, csak ajánlott van (aki nem adja meg az ajánlott mértékű béremelést, az néhány pályázton nem indulhat, vagy hátrányból indul).

Iskolai könyvtárban ha jól gondolom kjt van. Ha jól tudom a közalkalmazotti bérek be vannak/voltak fagyasztva (azaz nem emelik, csak annak, akinek nem éri el a minimálbért emelés után).

2014. nov. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az összes ott dolgozóknak, tanároknak, takarítóknak emelték a fizetését, csak nekem és egy másik dolgozónak nem, ezért nem értem.
2014. nov. 12. 12:59
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
A minimálbérrel párhuzamosan csak a garantált bérminimum emelkedett, a többi bér nem.
2014. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
A pedagógusok szeptemberben kaptak béremelést, az független a minimálbértől, a technikai dolgozóknak a garantált bérminimummal mozog a bérük (sajnos az iskolatitkároknak, gazdaságisoknak, ped. asszisztensekne stb is). Vagyis ha te nem kaptál béremelést, akkor valószínűleg magasabb a béred a garantált bérminimumnál.
2014. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 12. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!