Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad-e boltban felbontani...

Szabad-e boltban felbontani és bele enni/inni azon termékekbe amit még nem fizettek ki?

Figyelt kérdés
Általában nagyobb bevásárlóközpontokban szoktam látni hogy emberek miközben vásárolnak pl felbontják az ásványvizet és beleisznak vagy a túró rudit eszi a gyerek. Ez nem számít lopásnak?

2014. nov. 13. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Én az asvanyvízbe neha beleiszom ha szomjas vagyok de a felenel többet sose es ugyanugy kirakom a tobbi cuccal.

Eddig nem volt belole problema.

2014. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Én mindig ezt csinálom :)

Sosem szólnak rám. (És mindig kifizetem.)

2014. nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Innivalóba simán bele lehet inni, sokszor látom én is, hogy a pénztárnál üres csokipapírt húznak le, mert a gyerek nem bírta ki.

Ha kifizeted amit megettél, megittál akkor semmi gond.

Persze becsületesség kérdése az egész, amiben Magyarország nem jeleskedik.

2014. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen, hiszen azelőtt bontod meg a csomagolást (és ezzel megrongálod az üzlet tulajdonában lévő terméket) és eszed meg, mielőtt kifizetted volna.
2014. nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

#2 vagyok.

Utolsó, jogilag természetesen igazad van.

De én magamon kívül is rengeteg olyan embert láttam már, aki előre felbontott valamit, elfogyasztotta - majd a pénztárnál becsületesen kifizette.

A magyarokra így is jellemző, hogy ember embernek farkasa, szeretünk jól a másik alá rúgni (még ha nekünk ettől nem is lesz jobb), és egymást jelentgetni minden baromsággal.

Szóval én örülök, hogy ez (és a már-már rögeszmés szabálykövetés) ott még nem tart, hogy valakit ilyenért megbüntessenek, avagy valaki attól féljen, hogy ilyenért fogják megbüntetni.


Másrészt: általában azok az emberek szoktak előre belekóstolni a termékbe, akik hipermarketben töltenek hosszú órákat bevásárlással ( mint ahogyan te is említetted, kérdező). A dolog általában úgy néz ki, hogy XY eszik egy 80 Ft-os túrórudit/iszik egy 90 Ft-os ásványvízből, majd a pénztárnál fizet általában min. 20-30e Ft-ot. Még ha "el is felejtené" kifizetni azt a pár tíz forintos valamit, amit útközben megvett, a boltnak akkor is bőven megéri. Hülye lenne ebből botrányt csinálni a dolgozó...

2014. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Amíg az üzlet területét nem hagyod el fizetés nélkül az nem lopás. Az üzleten belül nem lehet lopni, csak kilopni lehet belőle. Másrészt ha kifizetted, akkor a rongálás "kárát" megtérítetted.
2014. nov. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Elvileg nem, de nem szoktak szólni amikor a gyerek csócsálja a kiflivéget (legalább addig is békésen elvan, sajnos nem telik mindenkinek bébiszitterre meg bejárónőre), utána meg a szülő becsületesen kifizeti.
2014. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem szólnak érte mert hidd el, észreveszik és figyelnek. Ha odamész a pénztárhoz és "elfelejted" kifizetni, egyből ott fog teremni a biztonsági őr és várhatjátok együtt a rendőrt.
2014. nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván nem szabadna, intelligens ember nem is tesz ilyet, visz magával enni-innivalót, ha kemény 1-2 órát nem bírna ki anélkül.
2014. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
5%

a kisfiam (3lessz) ha meglátja a kedvenc pogácsàját mindig beleharap egyet és úgy tesszük a zacskóba.

valamikor kb.a felét megeszi pedig minden vásárlás előtt megetetem othon ,pont azért,h.ezt elkerüljük de ennek nem tud ellenálni. :D

Pénztárnál mindig kifiztem!

2014. nov. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!