Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a zárt kerítésem belső...

Ha a zárt kerítésem belső oldálán ások egy 4 méter mély és 4méter széles gödröt, hogy belessen a betörő milyen büntetésre számíthatok, ha számithatok?

Figyelt kérdés

#büntetés #méter #gödör #bbetörő #ások #belessen
2014. nov. 27. 20:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kiírod, hogy építési terület.
2014. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
szánalom ami ebben az országban zajlik.már lassan nyissam ki az ajtót is nehogy szegény betörő ne jusson be?és ha bent van kínáljam meg kávéval és segítsek neki bepakolni a cuccaimat aztán hadd menjen!
2014. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 tomala ***** válasza:

Kedves utolsó, tartózkodjunk az efféle egyszerű, demagóg túlzásoktól. Ezek a garanciális szabályok nem elsősorban a bűnelkövetőket védik, hanem például a kertedbe bemászó tűzoltót, aki a házad oltására érkezik; a rendőrt, aki a betörő utá mászik be; a szomszéd gyereket, aki a labdáját vagy az elkóborolt kutyáját keresi nálad; a részeget, aki rossz kapun nyit be; a rabló elől menekülőt, aki a te birtokodon keres menedéket; vagy épp a vendégségbe hívott barátaidat, akiknek a beszélgetés hevében elfelejtesz szólni, hogy ebéd után csak a kíséretedben menjenek ki a kertbe sétálni, mert betörésvédelmi céllal elaknásítottad a telket.

Meg persze egy kicsit az elkövetőt is, mert ez az érzelgős jogalkotó valamiért azt gondolja, hogy - bár bizonyos fokig jogos az erőszak - halál mégsem jár pl. tyúklopásért.

2014. dec. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

64 köbméter föld, jó néhány tonna, és ez hijányzik a virágoskertböl.

Van ettöl okosabb megoldás amiért nem szól senki. A levegöben van még hely magasíthatod a falat. A börtön fala azért magas, hogy ne tudjon kijönni senki, a tiéd pedig azért, hogy ne tudjon bemenni senki.

2014. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

18:57 ezzel nem értek egyet.ha a tyúktolvajok is meghalnának akkor a bűnözési ráta nagyon gyorsan nullára csökkenne.elrettentene mindenkit akit pedig nem azt egyszer kéne tetten érni.ez így volt az ókorban is,azóta semmi nem változott csak a törvények... persze sok tízezer ember maradna állás nélkül akik most azért kapják a pénzt hogy elkapják a tolvajokat majd szabadon engedik őket vagy írnak nekik egy írásbeli ejnye-bejnyét és kész.kiengedik és megy újra lopni.többször bizonyítottan megtörtént eset.

te meg mint tisztességes civil nem védheted a tulajdonodat.de még ha táblával figyelmezteted hogy pl vigyázz a kerítésben áram van,vagy a túloldalon árok húzódik stb. mert akkor is ha elolvassa majd hozzáér,bemegy(védelmi típustól függően ugyebár) akkor is téged vesznek elő.ő kap 2év felfüggesztettet ha 48-adik alkalommal próbál meg lopni.másik félnek meg megy a sokkal súlyosabb tétel élet elleni bűncselekményért.amit leírtam az sajnos nem túlzás.annyival egészíteném ki hogy a bűnözőnek van a legtöbb joga itthon.amerikában szó nélkül golyót repíthetsz a fejébe ha bemászik a kertedbe.itt meg udvariasan még köszönni is kell neki különben azért is büntetnek.

aztán persze lehet azt mondani hogy nem emberséges.de más tulajdonát elvenni sem az.lehet mondani hogy a kerítésbe vezetett áramnál hogy véletlen is hozzáérhetnek.de ha pl 3 méter magas a kerítés és a legfelső fél méterbe van áram vezetve akkor ahhoz már nehéz véletlen hozzáérni.egy gyerek nem ér hozzá sőt s szomszéd sem sőt a tűzoltó is a kaput használja főleg ha tud olvasni.de ha a betörő mégis hozzáér akkor sem ő a hibás a jog szerint.és ez nem normális dolog.biztos nem is lopni ment csak a kerítés festését akarta ellenőrizni...

2014. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 tomala ***** válasza:

- Ja, nem csak a bűnözési ráta esne vissza, hanem a magyar lakosság lélekszáma is, ha minden enyhe bűncselekményért is halál járna. Csak pár bűncselekmény: ittas vezetés, közúti veszélyeztetés, közlekedési baleset okozása, garázdaság, becsületsértés, könnyű testi sértés, csokilopás, magánlakás, magántitok vagy levéltitok megsértése, kábítószer birtoklása, vesztegetés és adócsalás, jövedéki csalás.

Nekem jó sok ismerősöm lenne hulla. Lehet, hogy te is? Nagyjából tyúklopással egy súlyúak. Vagy úgy gondolod helyesnek, hogy csak olyan cselekményért járna halál, ami a te környezetedben nem fordul elő?


- "te meg, mint tisztességes ember, nem védheted meg az otthonodat" - na, erre mondom én, hogy demagóg blődség. Jogszerűen alkalmazhatsz arányos erőszakot a támadóval szemben [BTK. 22. § (1)], okozhatsz neki sérülést is, használhatsz sérülést okozó berendezést (eddig erről volt szó, lásd: BTK 21.§), és bizonyos esetekben meg is ölheted [lásd: BTK 22.§ (2)].

Akkor mi az, hogy nem védheted meg az otthonod? Csak mert nem szórhatod tele a kertet halálos csapdákkal, és nem ölhetsz meg válogatás nélkül bárkit?


- "ő kap 2év felfüggesztettet ha 48-adik alkalommal próbál meg lopni" - újabb hülyeség, többszörös visszaesőnek nem lehet felfüggeszteni [BTK. 86. § (1) a)], egyébként néhány bíró még kifejezetten túl szigorú is.


- "másik félnek meg megy a sokkal súlyosabb tétel, élet elleni bűncselekményért"

Megint kamu. Tessék megtanulni, hogy attól még, hogy újságban olvasod, hogy valaki ellen eljárás indul, nem feltétlenül ítélik el. De ha valaki meghal, azt azért ki kell vizsgálni.

Például a kesznyéteni idős bácsi mit is kapott azért, hogy 220 voltot vezetett ki az uborka köré, és meghalt egy tolvaj? Megrovást. Akkor te miről beszélsz?


Még egyszer mondom, elég széles lehetőségeket biztosít a törvény a védekezésre, akár a súlyos sérülés okozására is, és néhány esetben még a támadó megölése is jogszerű. Az, aki még ezeket a védekezési kereteket is túllépi, az már tényleg nagyon elveti a sulykot.


Ezzel az amerikában meg így meg úgy van szöveggel meg ne fárassz. Az Egyesült Államokban ahány állam, annyiféle büntetőjog, ráadásul precedensjog van. Most konkrétan melyik állam melyik jogszabályára is gondoltál?


Egyébként nem baj, hogy urban legendekből, a Blikkből és hasonló forrásokból tájékozódsz, csak ne add már elő úgy, mintha ezek mögött tények lennének.

2014. dec. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"ittas vezetés, közúti veszélyeztetés, közlekedési baleset okozása, garázdaság, becsületsértés, könnyű testi sértés, csokilopás, magánlakás, magántitok vagy levéltitok megsértése, kábítószer birtoklása, vesztegetés és adócsalás, jövedéki csalás.

Nekem jó sok ismerősöm lenne hulla. Lehet, hogy te is?"


nem én nem vezetnék ittasan,nem lopok,nem török be máshoz stb. ahogy elnézem manapság már ez számít furának.

egyébként pl mikor egy ittas vezető balesetet okoz és megöl valaki őt meg betolják a kórházba de alig sérült meg akkor ismeretlenül is az áldozata után küldeném.nem lenne jogos? a kábszer szintén a társadalom nagy baja,hogy a korrupcióról vesztegetésről ne is beszéljünk.ha ezek az emberek nem lennének akkor a tisztes embereknek jobb lenne.

és egy pár ezer forintos tyúk ellopása(nem mintha ez nem lenne nagy bűn szerintem) nem említhető egy lapon a kábítószerrel és a nagy összegű vesztegetéssel vagy halálos közúti balesettel.


"többszörös visszaesőnek nem lehet felfüggeszteni"

ettől még ha ötödszörre kapják is el(meg ki tudja hányszor nem) akkor sem fog életfogytot kapni.pedig mennyi az esély hogy visszaesik újra?


"Jogszerűen alkalmazhatsz arányos erőszakot a támadóval szemben"

rémlik az a férfi aki 100millió kártérítést kapott mert 6évet ült önvédelemért mikor lelőtte a fekete sereg egyik emberét.nem is rég volt a tévében is.gondolom nem hiszed hogy a szervezett bűnbanda csak baráti beszélgetésre ment hozzá?


a többihez annyit fűznék hogy eszem ágában sincs blikkből tájékozódni.

a megrovásos esethez meg annyit hogy azért lehetett volna komolyabb is az ügy.és le kellett szerelnie a kerítéséről az áramot.szóval ha még egy embert megcsapatna akkor valószínűleg nem megrovást kapna.

és a kivizsgálás és az eljárás indult ellene is két külön dolog.megmondtad volna az ügy első napján hogy megrovást kap és nem börtönt?


de mint írtad aknát se rakhat a kertbe az ember.(ez már szerintem is erős túlzás lenne de csak a példa kedvéért...)de harapós kutyát tarthatsz.az is megölhet valakit.betörőt,gyereket akárkit.mi alapján mondják meg melyik mehet és melyik nem?sőt a kutya veszélyesebb bárhova lép valaki megharapja az akna meg csak lapít:)

2014. dec. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 tomala ***** válasza:

Nem, nem lenne jogos, ha az ittas gázolót az áldozata után küldenéd. Én mélységesen megvetem, ha valaki piásan vezet, és ismerek is olyan embert, aki vezetett már részegen. Szerintem te is - sajnos elég népszerű sport. Az, hogy ezek az emberek általában nem okoztak halált, elsősorban nem rajtuk múlik, hanem a szerencsén. Viszont ha annak, akinek nem volt szerencséje, azaz az ittas gázolónak halál jár, akkor járjon mindenkinek, aki ittasan autóba ül, hiszen mindannyian ugyanazt a hibát követik el, mint aki végül gázol is. Nehogy már a szerencse döntsön.

De szerintem talán mégse öljünk meg mindenkit, aki ennyit hibázott. Még akkor sem, ha ez nem kis hiba.


A Fekete Sereges ügyet ne keverd ide, mert az nem arról szólt, hogy hol vannak a jogos önvédelem határai, hanem arról, hogy az ítéletet kiszabó bírók egy maffia zsebében voltak - lényegében ezt ismeri el a most megítélt kártérítés is.


A tolvaj szerintem több lopás után se kapjon életfogytot. Én sem a villanegyedben élek testőrrel, tőlem is loptak már, törtek be, stb. De jártam már néhány hazai büntetés-végrehajtási intézetben, nagyjából van fogalmam mit jelenthet ott leélni egy életet, és inkább azt mondom, hogy aki tőlem visz el értéket, az is kapja meg a lehetőséget, hogy onnan szabaduljon, és új életet kezdjen.


Ja, és a kesznyéteni bácsi ítéletét annyira megmondtam előre, hogy még fogadtam is rá egy barátommal, hogy nem kap letöltendőt. Tök nyilvánvaló volt, ennyire ismerem már az igazságszolgáltatás malmait. És azt is látom, hogy te nem, de azért ragaszkodsz a véleményedhez :)


Az akna és a kutya összehasonlítását te sem gondolhatod komolyan :D

Ja, kést is lehet tartani, az is lehet halálos fegyver. Csak a veszély foka kicsit különböző.


Egyébként a halálbüntetés témakörben ajánlom figyelmedbe a Ments meg Uram című filmet Sean Pennel. (Ne aggódj, nem közhelyes, nyálas, műliberális érzelgés)

Ha az után is azt mondod, hogy halált érdemel tolvaj, ittas gázoló, stb., akkor barátom, te iszonyúan kibillentél a nyugati (értsd: keresztény, demokratikus, európai) emberi értékrendből.

2014. dec. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"ismerek is olyan embert, aki vezetett már részegen. Szerintem te is"

lévén hogy nem iszom alkoholt elég nehezen:)


" aki tőlem visz el értéket, az is kapja meg a lehetőséget, hogy onnan szabaduljon"

persze szabaduljon.de hányszor?ez a nem mindegy.naív vagy, mitől változna.sok a megélhetési tolvaj.majd te eltartod?más nem fogja.szóval visszaesik.nem a jóléti milliárdosok lopnak.mármint mások házából,zsebéből stb


fekete sereges ügyről annyit hogy egy országban ahol a bíró a maffia zsebében szerinted képes valaki megfelelő döntést hozni?honnan lehet tudni ki kit fizet le?


az aknás rész:) hát mint írtam az szerintem is durva lenne.magam is megmosolyogtam.extrém példa volt.de az aki bemerne lépni a telkemre ha kiteszek egy aknamező feliratot a kapura az bátor ember:)

2014. dec. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a törvények nem adnakmeg minden lehetőséget arra,hogy megvédjem a tuljdonomat. atörvény igen jól behatárolja,hogy mit tehetek és ez álltalában kevesebb mint amit betőrő tehet.azaz ő azza támad amivel akar és pedig igazodjak hozzá...nyilván ez az életem célja,hogy fegyver arzenálom legyen,hogy arányos mérvű elháritással éljek támadás esetén.

egyszerűbb lenne az,hogy pofán lövöm azt jó van.persze ez sem jó megoldás,mert akkor ők is így készülnének.


"aki tőllem visz el értéket az is kapja meg a lehetőséget,hogy onnan szabadujjon" óóó igen a tolvaj kergetők is erről hires,hogy soha nem katak el visszaeső tolvajokat,orvgazdákat,csalókat,stb... mégis hányadik eset volna az amikortól aztmondhatom,hogy eddig tartott a lehetőség a szabadulásra,innen től rohad a dutyiban.

10-20 utána jöna 30 tesója közüll a soron következő. ez a másik afelb-asza az agyam, az érték határ.az nam számít,hogy a3évig kuporgatoma cuccra pénzt,ő elviszi és (ha) elkapják akkor csúnyán nézrá a biró s ennyi a bűntetés.


tehát,ha rabló,betörő minden csontja eltörik,esetleg bénára töri magát akkor nam jön vissza rabolni,és többi is sejti,hogy azt a helyet elkéne kerülni.aki ezek után válalja adolgot az magára vessen ez volna a jó hozzá állás.

UI.ha a kutya harap arra nem én ba-szokrá?

2014. dec. 17. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!