Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felülbírálhatja-e, nem teljesí...

Felülbírálhatja-e, nem teljesítéssel figyelmen kívül hagyhatja-e a kerületi Önkormányzat - mint elsőfokú Hatóság - a Budapesti Kormányhivatal - mint fellebbezés elbírálására jogosult hatóság - végzését?

Figyelt kérdés

Mi a teendő, ha az utasítást a kerületi Önkormányzat belátható időn belül nem hajtja végre, vagyis nem adja ki az ügyfél számára kedvező Határozatot?


Előzmények:

- FHT kérelem benyújtva: 2014.03.31.

- A kérelem vélt figyelmen kívül hagyás miatt újabb kérelem benyújtva: 2014.05.22.

- Elutasító határozatok:

a.) 2014.03.31-i kérelemre: 2014.05.02-ra visszadatálva!!!! - kézbesítve: 2014.07.15.

b.) 2014.05.22-i kérelemre kiadva: 2014.07.03. - kézhez véve: 2014.07.16.

Fellebbezés benyújtva a Budapest Fővárosi Kormányhivatalhoz - amit paradox módon az érintett kerületi Önkormányzatnál kellett beadni! -:

2014. július 18. péntek (csütörtökön nincs félfogadás!)


Fellebbviteli Hatóság Ügyfél számára kedvező - és az Ügyfélnek igazat adó - Határozathozatalra kötelező Végzés kelte:

2014. szeptember 30.

Kézbesítés a kerületi Önkormányzaton keresztül!!!!!

Kézhezvétel: 2014.november 17.



#önkormányzat #FHT #Fővárosi_Kormányhivatal
2014. nov. 28. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

"(2) Ha a hatóság eljárási kötelességének a rá irányadó ügyintézési határidőn belül nem tesz eleget, a felügyeleti szerv az erre irányuló kérelem megérkezésétől vagy a hivatalos tudomásszerzéstől számított nyolc napon belül kivizsgálja a mulasztás okát, és a mulasztó hatóságot az eljárás soron kívüli lefolytatására utasítja.

(3) Ha a felügyeleti szerv által megállapított újabb határidő eredménytelenül telt el, a felügyeleti szerv az eljárásra haladéktalanul - a (4) és (5) bekezdésben foglalt kivétellel - a mulasztóval azonos hatáskörű másik hatóságot jelöl ki, egyidejűleg a mulasztó hatóság vezetője ellen fegyelmi eljárást kezdeményez. A kezdeményezés alapján a fegyelmi eljárás megindítása kötelező. A kijelölt hatóság soron kívül köteles döntést hozni.

(4)Az ismételten mulasztó hatóságtól az ügy nem vonható el, és az eljárásra más hatóság nem jelölhető ki, ha a hatóság hatásköre hatósági igazolvány vagy hatósági bizonyítvány kiadására, hatósági nyilvántartás vezetésére terjed ki, vagy ha hatásköre kizárólagos. A hatóság legkésőbb a felügyeleti szerv utasításától számított tizenöt napon belül köteles eleget tenni elmulasztott kötelezettségének. A felügyeleti szerv az utasítással egyidejűleg fegyelmi eljárást kezdeményez a mulasztó hatóság vezetője ellen, amely kezdeményezés alapján a fegyelmi eljárás megindítása kötelező."


Mellesleg az nem paradox, hogy az elsőfokú hatóságnál kell beadni a fellebbezést a másodfokon eljáró szervnek címezve, hiszen náluk vannak az ügyiratok, azokat ők fogják továbbítani a másik szervnek.

2014. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2014-11-28 12:05:

Köszönöm szépen!


Megkérhetném, hogy nevezze meg a jogszabályt, amiből idézett! Ez ugyanis megcáfolhatatlan érv lehet, amikor a késedelmet megreklamálom az Önkormányzatnál.


- Ezek szerint az az Önkormányzat, amelynek a Határozatát a másodfokú Hatóság, jogszabály sértés miatt megsemmisítette és új eljárás lefolytatására utasította (A másodfokú Hatóság végzése pontosan definiálta, hogy az Ügyfél mikortól jogosult, visszamenőleg FHT-ra és mikortól rendszeres szociális segélyre, továbbá az elmaradt havi ellátások utalására is kötelezte.), az új Határozat kiadásának késleltetésével ismételten jogszabályt szeg(ett)???

- A (2) bekezdésben leírtak értelmében, ezek szerint, a nevezett új Határozatból egy példányt a másodfokú Hatóságnak is kapnia kell(ett volna).


Mindazonáltal nem hiszek abban, hogy a hibát elkövető - majd mulasztó - Szociális Osztály vezetője ellen bárki fegyelmi eljárást kezdeményezne!!!


Változatlanul fenntartom véleményemet, hogy a fellebbezés rendje paradoxon, ugyanis annak tárgya panasz, kifogás, és egy önmaga ellen irányuló panaszt egy Hatóság nem szívesen továbbít, a lehetőségek határain belül azt halasztja - Valószínűleg ez történt, mert július 18-a és augusztus 31 között /Tételezzük fel, hogy a másodfokú Hatóságnál is kereken egy hónapig volt az ügy/ rengeteg idő eltelt -, a vonatkozó ügyiratok átadását úgy manipulálja /valamit nem ad át/, hogy azzal számára kedvező felülbírálat szülessen. (Ez talán nem történt meg, mert a másodfokú Hatóság végül az Ügyfél számára kedvezően döntött!)

2014. nov. 30. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:
A KET-ből idéztem: 2004. évi CXL. törvény a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól
2014. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt is köszönöm!

Ugye az újabb jogszabálysértés fennállását jól vélelmeztem?

2014. nov. 30. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!