Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jelentget, perel be...

Miért jelentget, perel be mindenki mindent mostanában?

Figyelt kérdés

<Megj.: Tisztelet a kivételnek!>

Lehet, hogy korábban is ez volt, csak most a média "turbózza" fel a témát? Szerintem sokan csak a pénz miatt, vagy épp, mert azt vallják: "Ha az én lovam döglik, dögöljön a másé is". Nem vitatom: egy haláleset vagy egy nagyobb pénzügyi machináció kapcsán érthető, de más esetben sokszor megkérdőjelezendő a jogosság, mert sokszor a feljelentgető is hibás (pl.: nem megfelelően olvassa el a szerződést, vagy az apróbetűt). Valahogy ellentmondásos, hogy nem bízunk az igazságszolgáltatásban, de azért perlekedni jó...


2010. jan. 31. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

A magyar ember mindig is szeretett pereskdeni.Lásd:Arany János.Fülemüle c.versét.

Csak régen a média nem kürtölte világgá, most meg igen.

2010. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerinted csak a pénzért, mi? Ez rágalmazás, Kérdező, BEPERELLEK!
2010. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Azért sokszor, hogy ezzel látszólag tisztára mossa magát, míg az igazságszolgáltatás malmai szép lassan őrölnek, addig a közvélemény pedig "felejt".
2010. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
majmoljuk usát
2010. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az önmagában nem baj, hogy ha pereskednek az emberek. Kényelmetlen és költséges, és nem utolsó sorban ha lehet akkor a békés egegyezés szándéka előzze meg, de ha nem megy, akkor marad a per.

Sajnos ez egy fals magyar felfogás (eredezik az 50' évek feljelentgetős korszakból), hogy a per az valami ördögtől való, rosszindulatú dolog.

Pedig ha lenne kultúrája és a magyar jogrendszer alkalmas lenne rá (és nem kéne tyúkperekre éveket várni), akkor ha két fél nem tud megegyezni, akkor a bírósághoz fordúlnak békésen és a bíróság igazságot tesz. Mert hihetem én is igaznak az igazamat, a másik is hiheti igaznak az igazát, ha ez a kettő nem egyezik, akkor egy harmadiknak kell kimondani a kérdés eldöntését. Minden társadalomban volt ilyen bíróság (vének tanácsa, király, kalifa, stb) mert e nélkül nem működhet egy társadalom. Demikratikus meg főleg nem.


Mint mondottam sajnos magyarországon a bírósági döntés fogalma már eleve pejoratív. E helyett meg sok esetben van a holtig tartó acsarkodás, önbíráskodás, és azé az igazszág aki az erősebb :(

2010. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Vannak akik persze indokolatlanul használják a bíróságot, mint eszközt, de ettől nem a "pereskedés" a rossz, hanem az, aki rosszra használja.

Egyébként az ok nélküli perlekedést a jogszabályok "büntetik". Hogy nem eléggé, az tény.

2010. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!