Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iü. Szakértő mitől igazságü...

Az iü. Szakértő mitől igazságügyi, ha egyszer a rendőrség alkalmazásában áll?

Figyelt kérdés

Én eddig csak olyan esetekkel találkoztam, hogy a rendőrség felkérésére, a szakértő rendőrségnek számlázva, készítette a "szakvéleményét", amely persze 99%-ban az előre megkapott utasításoknak megfelelően készült, és a valósághoz még minimális köze se volt.


Tehát mitől független az iü szakértő, ha egyszer tulképpen a vádhatóság pénzeli, és természetesen nem fog a hatóságnak nem tetsző véleményt alkotni, hiszen nem akarja elveszteni a további megbízásokat.


Orvosszakértő esetén meg jönnek az összefonódások, az egymás kimosása, nem létezik, hogy a saját kollegája ellen állapítson meg bármit is, teljesen mindegy, mennyire abszurd hülyeségeket ír le.


Akkor hol lehet szert tenni ténylegesen független szakértőre?


2014. dec. 7. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy, mennyire abszurd hülyeségeket ír le

És ezt a vádlott (jól fizetett) ügyvédje sem veszi észre?Nem fellebbez?Szerinted,hogy eskü alatt tesz vallomást smafu?Szerintem az első tőled másolt mondat, rád vonatkozik.

2014. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nézd, nem teljesen értem a válaszodat, szóval kifejthetnéd kicsit, de a bizonyos eskü alatti vallomástétel ugye tudjuk, hogy egy vicc nálunk. vagy te komolyan elhiszed h attól bárki is meghatódik, és csakis az igazat mondja? a nagy frászt. amit nem lehet bizonyítani feketén-fehéren, arról bizony hazudik, de mint a vízfolyás (sokszor még arról is, amit lehet).


nem értelek ... de nem is ez a kérdés!


A kérdésem továbbra is az, hogy tehát valóban független szakértőt hol lehet találni? Vagy nálunk ez úgy működik, hogy max akkor független a szakvélemény, ha más országbeli szakértő csinálja, aki nincs benne a hazai összefonódásokban?

2014. dec. 7. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazán kifejthetnéd , milyen "esetekkel" találkoztál, mert én még sosem "utasítottam" szakértőt, hogy "nekem tetsző" szakvéleményt készítsen...
2014. dec. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát ne haragudj, itt nem fejtem ki, én hiszek neked, és akkor irigyellek, vagy esetleg te vagy a kivétel, nemtom.


Találkoztam én már olyan hajmeresztő "szakvéleményekkel", hogy sztem egy óvodás különbet írna, csak persze nem valószínű h a szaktudással volt a baj, hanem inkább az összefonódásokkal.

2014. dec. 8. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor írd le privátba, ha gondolod.

Tényleg, én sok mindent el tudok képzelni, még így rendőrként is, de hogy ez általános lenne. És abban sem nagyon hiszek, hogy én kivétel lennék. Lehet, hogy bizonyos esetekben van ilyen, egy bizonyos szint fölött ugye bármi megtörténhet, de azon a - széles - szinten, ahol én vagyok, igazából tök lényegtelen, hogy épp a szakértő milyen eredményt hoz ki. Ha olyan, akkor mondjuk vádemelési javaslat lesz belőle, ha meg amolyan, akkor meg esetleg megszüntetés. Én se jobban, se rosszabbul nem fogok aludni egyiktől sem.

2014. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!