Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért kijonne hozzá a nav...

Ezért kijonne hozzá a nav vagy a fogyasztóvédelmis, egyáltalán foglalkozna vele, ha bejelenteném?

Figyelt kérdés

Arról van szó ,hogy anyámék kertes házban laknak és szintén kertes házban lakó szomszédjuk sertéseket nevel és szinte minden hónapban vág le egy sertèst, amit szét szed és a húsát a szomszédjainak árulja, eladja, jó egy keveset maguknak is hagy de a sertés legtöbb húsàt eladja. Anyám is szokott venni. Mivel szinte minden nap elmegyek anyámékhoz általában ott is szoktam néha enni is. Mostanában már másodjára fordul elő, hogy amit vett az előbb említett szomszédtól az a hús kicsit keserű volt ,anyu is érezte.

Vajon mikor levágja a sertést, tisztán csinàlja vajon? Ahol szedi a húst szét ottparkol a kocsija, ott tartja a műhelyes olajait is szóval ott van mellette közvetlen a garázs. Lehet éri szenny a húst is.

Gondoltam be kéne jelenteni, a navnak , hogy egy az, feketén árulja, nem ad szàmlát, màsik ,hogy bejelenteni azért, mert keserű volt a hús kétszer is, utóbbit gondolom a fogyasztóvédelmin aminek valami állat és élelmiszer vizsgàló a neve. Utóbbinál már egyszer tettem bejelentést, mikoa a tescobol vettem kolbászt és rossz volt. De vqjon mivel ez nem cég hanem magànember, akkor is ott kell jelenteni?

Bejelenteném de hol kell és foglalkoznának a dologgal? Az élelmiszer nem játék, kimennének hozzà, és ha igen akkor pont nem lenne otthon vagy éppen nem vagna sertést. Mit csinálnànak. És lehetne, hogy úgy jelenteném, hogy ne mondják meg neki, hogy en jelentettem be? Mert ha megtudja, akkor az engem szétszed, ideges ember. De azt sem szeretném hogy kesernyés húst àruljon. Amugy ha már itt tartunk megérdemelnè, hogy bejelentsem, mert ő is bejelentett kb 6 éve, mikor ukràn cigit àrultam és kijottek a hatóságok elkobozni a cigit, meg is buntettek tobb tízezer forintra. Szóval megérdemelné. A kérdés tehát az ,hogy foglalkoznának vele, kik és mit csinálnának, titokban tudna maradni, hogy en jelentettem?



2015. jan. 3. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem az lenne a legegyszerűbb megoldás ha csak simán nem onnan vennétek a sertéshúst?
2015. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De igen. De nem ez volt a kérdés.
2015. jan. 3. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Foglalkozna vele az adóhatóság meg az ÁNTSZ is.
2015. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még mielőtt egy gyerek meghal a hústól,ki kéne vizsgáltatni.

A keserűság a hús felszínén van-e,mondjuk levakarható-e,vagy belül a húsban mélyen?Lehet,hogy attól keserű,amit etet a disznókkal.Lehet-e azt tudni,hogy mivel eteti a disznókat?Vagy ad-e neki valami gyógyszert,vagyakármit,vitamint,tápszert,antibiotikumo?

A feljelentő személye előbb-utóbb kiderül,hiába kéri valaki,hogy ne mondják meg neki.Kitalálja,vagy valahogy visszajut.

Biztos,hogy be lehet a húst vinni ogyanoda,mint a Tescos kolbászt,ha nem ők az illetékesek,továbbküldik.

Ez sokkal komolyabb dolog,mint fekete kereskedelem,ha a húsnak baja van.Mérgezés is lehet,amibe bele is halhal valaki,aki érzékenyebb,gyerek,beteg.

2015. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nyugodtan megírhatod, még címzés se kell, dobd be a postaládába, írd rá hogy feljelentés, meg fogja kapni a megfelelő hatósági személy


nagy kárt fogsz neki okozni, abban biztos lehetsz


amúgy jól csinálja az illető, hogy nincs neki felhalmozott készlete, mert akkor még-jobban rácseszne

2015. jan. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!