Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Árvasági támogatás csak akkor...

Árvasági támogatás csak akkor jár ha az egyik szülő meghalt?

Figyelt kérdés
Mert anyum nevel egyedül testvéremmel, családit én már sajnos nem kapok, és diákmunkabérből sem marad olyan sok amit hazaadhatnék.(ruha bérlet stb én állom). Rég elváltak és apám se támogat.

2015. jan. 9. 04:14
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Az is feltétele, hogy jogviszonyod legyen iskolával (most ennek bővebb feltételeit nem tudom, tehát hogy nappali stb.), és így 25 éves korig jár max. Tehát akkor jár, ha középsuliba, főiskolára, egyetemre jársz.


25 éves kor után lehet kérelmezni, hogy hosszabbítsák meg 27 éves korig, de annak feltétele, hogy addig jogviszonyod is legyen oktatási intézménnyel.

2015. jan. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az árva,félárva,elvált szülők gyermeke,állami gondozott. Te melyikbe sorolod magad,mert nem világos.
2015. jan. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BlackSword ***** válasza:

Innen szemezgess:


[link]

2015. jan. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha neked él az anyukád és az apukád is, akkor NEM vagy árva. Tehát árvasági sem járhat.
2015. jan. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Jah igen, 1-es vagyok. Nem olvastam végig a kérdést rendesen. Szóval csak akkor jár árvaellátás ha valamelyik szülőd meghalt + a feltételek, amiket fent soroltam.


Árva az, akinek mindkét szülője meghalt.

Félárva, akinek az egyik.


Ha elváltak, akkor nem vagy árva...

2015. jan. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

1. Ahogy már írták, nem kaphatsz árvaságit, mivel nem vagy árva.

2. Az apádnak viszont kutya kötelessége támogatni, ez az ún. gyerektartás. Egy gyerek esetében minimum 20%-ot szokott megítélni a bíróság, két gyerek esetében evidensen minimum 40%-ot.

A gyt-t mindaddig köteles fizetni, amíg te nappali tagozaton tanulsz. A váláskor a gyermekelhelyezéssel együtt szokták ezt rendezni; ha önként nem fizeti a kötelezett, akkor a bíróság letiltathatja a fizetéséből.

Ha ez jelenleg nincs rendezve, akkor forduljatok a bírósághoz; visszamenőleg 6 hónapra lehet kérni, ennél régebbi időpontra már nem.

3. Ha te magad állod a költségeidet, akkor nem tudom, mit akarsz még hazaadni... :O

Mindkét szülő köteles gondoskodni a tanulmányaid befejezéséig a szállásodról és ellátásodról, tehát esetedben az anyukád is.

2015. jan. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

annyival egészíteném ki a 6-ost, hogy ha a gyerek betöltötte a 18. életévét, akkor már nem gyerektartás, hanem rokontartás.

ez azért fontos, mert a gyerektartás megállapításánál csak azt veszik figyelembe, hogy kiket kell eltartani (pl. ha új kapcsolatból születik gyerek, akkor annak a kárára nem kell eltartani a régit, azaz el lehet érni csökkentést)

ezzel szemben a rokontartásnál már azt is figyelembe veszik, hogy saját magát is el kell tartania illetve azt is, hogy van-e kapcsolat a gyerekkel. olyan gyereket, aki feléd sem néz (ügyebár betöltötte a 18-at, önálló ember, szabad döntése, hogy keresi-e kapcsolatot azzal, akinek a pénzéből élni akar), nem kell eltartani.


annak az esélye, hogy tartásra kötelezz valakit úgy, hogy betöltötted a 18. életévedet és évek óta felé sem néztél, gyakorlatilag nulla.

2015. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Épp azért árvasági a neve, mert árváknak vagy félárváknak jár.
2015. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!