Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elsőfokú ítélet elleni fellebb...

Elsőfokú ítélet elleni fellebbezésnek milyen alapvető kritériumai vannak?

Figyelt kérdés

Pár kérdésem lenne:


-van-e a fellebbezésnek olyan formai követelménye, amihez feltétlenül ügyvédi segítséget kell kérnem, vagy megírhatom én is normál hivatalos iratnak megfelelő szövegszerkesztéssel?

-az illeték ha jól tudom 15.000,-Ft...?

-az illetékbélyeget a hivatalos irat végére rá kell ragasztanom, vagy a borítékba kell csak beletennem, és majd az ügyintéző ragasztják az irat megfelelő részére?

-ha az elsőfokú ítéletben költségek megfizetésére köteleztek, és ebből egy bizonyos költséget vitatok, akkor ha arra vonatkozóan fellebbezek, akkor a vitatott összeg arányában is kell plusz illetéket fizetni a 15.000,-Ft-on felül?


Köszönöm a segítséget!


2015. jan. 9. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyvédi közreműködés (bár legtöbbnyire nem árt). Minden beadványt a tartalma szerint bírálnak el. Akár kézzel is írhatod, csak olvasható legyen. A 15.000,- Ft a minimum, ennél több is lehet, nézd meg az illetéktörvényt (1990. évi XCIII. törvény). Ragaszd rá.
2015. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdésben nem vagyok 100%-ig biztos, de sztem igen.
2015. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk azt megírhatnád, hogy polgári vagy büntető ügyről van-e szó, ha büntetőről, akkor közvádas vagy magánvádas-e, meg hogy Te milyen eljárási pozícióban vagy (pl. alperes, felperes, vádlott, magánvádló stb.), mert nagyon nem mindegy.
2015. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
...a mottó: ha az igazságot keresed, akkor FIZESS. Ingyen nem fog kiderülni. Mivel nincs pénzem ilyesmire, igy megvárom mig Isten dönt ügyemben. Nála automatikus a fellebezés és ingyenes az igazság kideritése is. Szóval, türelem! Van Isten a menyben, aki bosszút áll igazságosan azok ügyében akiket igazságtalan bánásmó ért.
2015. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Polgári per és alperes voltam elsőfokon.
2015. jan. 12. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!