Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Postai értékbiztosítás?

Postai értékbiztosítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Postán értékbiztosítással szeretnék küldeni egy viszonylag törékeny tárgyat. PS3 500 GB-os ennek a piaci ára most alsó hangon 70 ezer forint körül van.


Ugye értékbiztosítással küldeném. /vagy törékenyként kellene vagy, hogyan?/


DE, tegyük fel a legrosszabbat, valamilyen oknál fogva a jelenleg működőképes PS3 eltörik/meghibásodik/nem lehet használni szóval bármi baja lesz, mennyit fizetnek majd nekem?


Mert a 70 ezer az az új készülék ára, viszont nekem ne adjanak 40-45 ezret, hogy vegyek egy használtat, mert én a sajátomról biztosan tudom, hogy jó, a használt meg kitudja milyen, és meddig lesz még jó...


Most küldök így először csomagot /ajándék, szóval nem fogok érte pénzt kérni /


Szóval segítsetek, adjatok tanácsot legyetek szívesek! :)



2015. jan. 9. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Az értékbiztosítás elveszett, megsemmisült csomag esetén érvényesíthető. Ha csak "elromlik" útközben a kütyű, de nem sérül meg a csomag, vagy a benne található dolog, akkor nem.


Gondolj bele: Így könnyű lenne egy elromlott műszaki cikk helyett újat szerezni, hiszen csak fel kellene adni csomagként, majd bemenni a postára, h "elromlott"... :-)

2015. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!