Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mitől függ, hogy egy adott...

Mitől függ, hogy egy adott bűncselekményről való feljelentést az ügyészség magánál tartja vagy automatikusan átteszi a rendőrségre?

Figyelt kérdés

Van erre valami Be-szabály vagy mégis hogy működik? ha egy komolyabb bcs miatt az ügyészségnek címzi az ember a feljelentést, akkor mitől függ, hogy ők nyomoznak vagy átteszik a rendőrségre?

(a szokásos helyi összeköttetések miatt kellene kikerülni a helyi rendőrséget)



2015. jan. 12. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően attól függ, hogy ki az illetékes. Pl. rendőr által elkövetett bcs. többségében az ügyészség fog eljárni. Ugyanez a helyzet a mentességet élvező személyek esetén.
2015. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon semmi. Lehet éppena korrupció, mert ha az ügyésznél van az már gyanús.


Maga az ügyész felügyeli a nyomozást, így nincs értelme magánál tartsa, úgy is folyamatában látja mi van benne.


Ha rendőr stb érintett nem ez az ügyészség jár el. Eleve nyomozó ügyész jár el olyankor és nem a "mezei" ügyész.


Ha nem tetszik az adott rendőri szerv elfogultságot jelenthetsz be, akkor másik kapitányságra teszik át az ügyet.


De attól, hogy valaki ismer valakit még nem ok az elfogultságra és nem is korrupció. Ezzel még nagyon vádolni sem lehetne a rendőrséget, mert az ügyész látja az ügyet.

2015. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Eleve nyomozó

ügyész jár el olyankor"

...meghatározott bcs-ben

2015. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát azért dehogynem ok az elfogultságra ... voltam én már olyan ügyben sértett, ahol a kedves csaló úr a rendőr haverja volt, és a szembesítésen meg én éreztem magam a gyanúsítottnak, ezek ott elröhögtek, elpoénkodtak, éppen csak el nem kávézgattak, amit meg mondtam, azt persze alaposan kicsavarva, természetesen a gyanúsítottnak kedvező módon írta le a nyomozó, aztán ha szóltam érte, igen csúnyán nézett, hogy én miért szólok bele. egy vicc ez az egész na ...


Oké, én tudom, hogy elviekben ők felügyelik, de ha tényleg a gyakorlatban is lát minden ügyet, akkor itt nagy gondok vannak.


Szóval azt mondjátok, nincs esélyem, hogy maga az ügyészség nyomozzon egy ügyben?

2015. jan. 12. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!