Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én egy fizetős programmal...

Ha én egy fizetős programmal elkészítek egy prezentációt, majd eladom akkor az törvényszegésnek minősül?

Figyelt kérdés
Például Power Point-tal elkészítek egy jó "masszív" kb 20 diás prezentációt, majd pedig eladom pénzért. Ezzel szegek meg valamilyen törvényt?

2015. jan. 14. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, ha legálisan vetted meg a programot.
2015. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szóval a prezentációt adnád el? Ha nincs benne más levédett tulajdona, akkor törvényesen eladhatod, a program nem számít, mivel nem azt hozod forgalomba, azzal csak készítetted. Festményeket is eladhatod akkor is, ha a vásznat, ecsetet és festéket vetted.
2015. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lemaradt a második fele, túl hamar nyomtam.


Ha a programot adnád el, akkor jogilag megteheted (persze, ha legálisan szerezted), de a gyártók sokszor gördítenek ez elé akadályt, például kötelező reg, ami nem átruházható.

2015. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vetted meg a programot, hanem csak letöltötted, akkor nem adhatod el a PPT-t.


Építészeti tervező szoftvernél voltak hasonlóan vicces dolgok. A tervezők letöltötték netről a programot, aztán az ott készült terveiket gyakorlatilag pénzért értékesítették. A fejlesztő közben IP címeket loggolt és rövid időn belül ment a levél, hogy vegyék meg, vagy baj lesz.


De ugyanez igaz egyébként bármilyen programra, aminél van fizetős változat is. Ingyeneset használhatod saját célra, de ha keresel rajta, akkor már meg kell venned a fizetőset, különben megszeged a szerződést és be is perelhetnek.


Ugyanakkor kur vaországban nem hinném, hogy bárkit is érdekelne egy 20 diás PPT, amit eladsz. Szóval csak nyugodtan. Főleg ha megvetted a programot.

2015. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Végső esetben telepíts egy ingyenes irodai programcsomagot, én a Libre Office-t ajánlom, töltsd be az ominózus ppt-t, mentsd el más néven.
2015. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a program eredeti. És mi számít védett forrásnak? Egy könyv-ből való szerzett adatok védettek? Vagy csak az a védett adat, amelynél feltüntetik, hogy ezt csakis magáncélra használhatom fel?
2015. jan. 15. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden védett, ami benne van a szerzői jog időkorlátjában, illetve nem nyilvánították public domain-né.


Konkrétan mire gondolsz könyvi adatoknál? Ami a szerző kísérleteit vagy kutatási eredményeit írja le?

2015. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teszem azt, bemegyek egy könyvtárba és egy könyvben megtalálom a Microsoft történetét. Azt én szabadon felhasználhatom-e vagy nem?
2015. jan. 15. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!