Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni a kártevő...

Mit lehet tenni a kártevő galambok ellen ami tényleg működik és lehetőleg legális?

Figyelt kérdés

Van egy olyan égető probléma, hogy a panel ahol lakunk, rengeteg galamb fészkel, turbékol, erkélyeket, autókat piszkolnak össze mértéktelenül és fertőzőek.

A vénasszonyok gondolkodás nélkül agyon etetik őket így nagyon el vannak szaporodva és ideszoktak, persze az autókat, erkélyeket nem hajlandóak ezért cserébe takarítani..


Ha csak az autómra gondolok, ha letakarnám valami pokróccal, a környék jellege miatt másnapra már nem lenne rajta a pokróc, örülök már annak is, ha a kerekeket nem szedik le... Meg ezzel csak a tökölés menne minden induláskor.


Ha kiírnék a környéken üzenetet, hogy ne etessék a galambokat a vénasszony aki el is olvasná (feltéve, hogy kimozdul és megnézi mi van a papírra írva) akkor csak hümmögne egyet és már csak azért is etetné őket még jobban. Ha odaírnám érvként, hogy a környéken kisgyerekek vannak és komoly fertőzésveszélynek vannak kitéve, akkor pánikkeltés miatt indítanának ellenem eljárást...


Ha 7,5 Joule alatti légpuskával kilőném őket, tudtommal ugyanúgy nem törvényes.


Mérgezett kaját nem akarok adni nekik, mert egyrészt ha nem hal bele szinte azonnal akkor szenved, és az állatkínzás (amivel egyet is tudok érteni), másrészt az elhullott állatot, vagy a mérgezett kaját megeheti egy kutya, macska, kisgyerek is a szájába veheti. Úgyhogy ez az ötlet végképp ki van zárva, hacsak nincs olyan méreganyag ami azonnal és fájdalom mentesen öl, de gondolom, ha van is ilyen, sem törvényes.


Művarjakat, sólyom, sas, bagoly bábukat ha kitennék, csak pár napig riasztaná el ezeket a galambokat, utána szarnának ezekre is, ugyanúgy mint az erkélyekre és autókra. Ez tűnne egyébként a leghumánusabb és legjobb megoldásnak, de sajnos a galambok nem hülye állatok, és hosszú távon nem lehet őket átverni.


Az ilyen ultrahang alapú zajkeltő szarok csak engem idegesítenek, folyamatosan hallom a hangjukat és zavar, viszont galambokat ugyanúgy látok a környéken, szóval szerintem pénzkidobás.


Azon gondolkodtam még, hogy esetleg egy sólymos vadászt le lehetne hívni és egyenként levadászni őket, viszont gondolom ennek nagyon nagy költsége lenne, googlen keresve nem találok, illetve ennek sem tudom a jogi hátterét.


Miket lehet tenni azon kívül, hogy tűrjem, hogy minden nap fehérre szarják az autóm amit utána több tíz percig takaríthatok idegesen (egyszer le is hozta a fényezést a rászáradt kula az autóm egy részéről..), idegesítően turbékolnak és az erkélyeket nem kímélve még fertőzésveszélyt is hordoznak magukkal?



2015. jan. 15. 02:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, vannak ezek a leszállást gátló drótós, galambűző termékek.

Ez sem jó ötlet, mert annyi helyen tudnak fészkelni amit egyrészt nehéz is elérni (pl magas villanypózna teteje, kinyithatatlan ablakok melletti ablakpárkányok, és sok fa)

2015. jan. 15. 02:13
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Fertőznek? A galambok? Vátáfákk?
2015. jan. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kedves kettes! azt nem tudni ugyan, hogy a kérdező által emlegetett galambok hogy s mint vannak, de bizony egy rakás betegséget terjeszthetnek, anélkül, hogy a madár beteg lenne. Pl. TBC-t is. (oké, a fertőző szó nem igazán helytálló, hacsak nem közvetlen kontaktról és madárinfluenzáról van szó)
2015. jan. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire szar környék, hogy még egy ócska plédet is lelopnának a kocsiról, akkor szerintem költözz el. De tényleg, én hinném, hogy ez a több száz galamb majd odébb áll onnan, ahol rendszeresen enni kapnak. Ne a halálukon agyalj, hanem hagyd ott őket a pi...ába.
2015. jan. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerezz be három-négy hozzád szoktatott vadászsólymot. Rendkívül gyorsan csökkenni fog a galamb populáció :)
2015. jan. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elköltözni? Magyarországon? Hova? :) Néztél te tolvajkergetőket? Mindenhol ugyanúgy lopnak kb...
2015. jan. 15. 16:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A madár-bábu szart sem ér. Látom az itteni áruházat már úgy körberakták, hogy fekete mindenhol (még fütyül is a műmadár) de a rohadt galamb ott bratyizik vele. A leszállásgátló jó, de erősre kell megcsinálni, mert pl. a falba ütött 100-es szögeket és a ráfeszített drótokat pik-pak kiszedik a szemetek. Ezzel nyilván csak az épületet tudjátok megvédeni. Felénk a temlpomtoronyba magától beköltözött valami ragadozómadár, na akkor úgy felszívódtak a mocskos rohadt galambok, mintha sosem éltek volna arrafelé. Légpuskát nem ajánlom, egyrészt sosem tudnád őket megtizedelni, de egy spicli szomszéd még aznap rádhívná a sündőrséget, tán még a Tek-et is.

Aki nem érti: a városi galamb a legmocskosabb férgek egyike, gyakorlatilag repülő patkány. Szerintem állampolgári kötelességnek kellene lenni az irtásuk, ehelyett minden szerencsétlen zabáltatja őket.

2015. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Teljesen egyet tudok érteni veled! Nem is értem, hogy az önkormányzatok miért nem tesznek valamit a galambok ellen és miért nem bünteti azoknak az etetését? Azt kellene tiltani, nem a megöletésüket vadászokkal/hivatásos vadászokkal.


Lassan Velence szintű lesz már itt a helyzet.

2015. jan. 15. 22:58
 9/9 anonim ***** válasza:

"Fertőznek? A galambok? Vátáfákk?"


Ez komoly? Ennyire nem lehetsz újszülött! A megszáradt, porló galambürülék terjeszthet szalmonella fertőzést, papagájkórt is, amennyiben az ember érintkezik vele, pl. bejut a por a lakásokba. De egyébként józan emberi felfogás alapján sejthető, hogy általában a levegőben szálló porló szar valószínűleg nem tesz jót az egészségünknek. (Egyszer járnál Afganisztánban, látnál csodát)

2015. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!