Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be nem váltható érvényes...

Be nem váltható érvényes garancia. Törvényes?

Figyelt kérdés
Adott egy majdnem félmillió forintot érő számítógép, melynek minden utolsó alkatrésze ugyanazon üzletből származik. Ez a számítógép nem működik, 8-10 perc használat után kék halállal lefagy, melynek biztosan a videókártya az oka, hisz 3 másik géppel is ezt tette (hozzáértő keze alatt, driverek, kompatibilitás rendben voltak). A cég elküldte ezt a gput a szervizbe, ahol azt mondták, a kártya hibátlanul működik. Saját ember még egyszer letesztelte, de a videókártya egyszerűen rossz volt. A cég megkapta a teljes összerakott gépet átnézésre, elismerték, hogy az hibás, de okát nem tudják, hiszen az tökéletesen összerakott, a garancia pedig az alkatrészekre egyesével érvényes (amik jók....???), az egész gépre egyben nem. Egyéni vállalkozó által vásárolt termékre a pénz visszafizetési garancia nem érvényes (nem láttam sehol ezt leírva). Ilyenkor mi a teendő? Nem az ő dolguk működőképessé tenni a gépet, úgy, hogy minden három évig garanciális? Ők a "szakemberek", ez nem légből kapott kismanók műve, hanem egy rossz alkatrészé. És ha a szervizes azt mondja, a videókártya jó? Az engem nem érdekel, én és a saját szervizesem tudjuk, hogy rossz. Mi a teendő ilyen esetben? Köszönöm a válaszokat.

2015. jan. 15. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

homar.blog.hu-nak megírni (nem vicc)

fogyasztóvédelmi főfelügyelet

helyi békéltető testület


Ezt a hármat tudod végigjárni. A szervizelésről kaptál igazolást? Nem tudom hol vetted (pláne ennyiért), de szoktak játszani azzal, hogy el sem küldik szervizelni, csak áll hátul 1-2 hétig, aztán szólnak, hogy "bocs, mégis működik".


+1: Tessék ide leírni a bolt/cég nevét, hátha néhány embert eltántorít az ottani vásárlástól.

2015. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fogyasztóvédelemhez nem fordulhatsz egyéni vállalkozóként, perelni kezdhetsz rakat pénzért éveken át.
2015. jan. 15. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Evásoknak nincs NFH? Ez nekem új. Békéltető testület?


De menjen nyugodtan homárra vagy egyéb médiafelületre, nem szokták szeretni.


De valószínű bíróság lesz ebből, más egyebet nem tudsz csinálni. Kétlem, hogy egy ekkora VGA összegét be tudod nyelni...

2015. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Két hónap után rájöttek, hogy a videókártya valóban rossz, úgy, hogy én első pillanatban ezzel mentem vissza a gép átvétele után egy nappal. Lehet-e ilyen esetben kártérítést követelni?
2015. jan. 20. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!