Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha utcán megtámadnak és nincs...

Ha utcán megtámadnak és nincs nálam semmi, akkor tökön rúghatom aki megtámad? Ha van kése és elszedem, akkor a szemét már ne nagyon akarjam kiszúrni vele?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nyugodtan, sőt, ha kés van nála, és eltöröd a karját, akkor se lesz bajod.


De miután már a földön fekszik, és elkezded rugdosni, még percekig, na, az már túlmegy az önvédelmen. Istenesen rúgd tökön, és szaladj el, úgy jársz a legjobban :) Nem fog többet szaporodni, és neked se lesz bajod :)

2015. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt a késes dolgot inkább visszavonom, az már eléd durva, inkább maradok a tökönrugásnál.
2015. jan. 17. 09:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy az új törvény már bármilyen legális eszközt megenged a támadás elhárítására. De az önvédelem továbbra sem mehet át megtorlásba.


Ha kiszúrod ha utólag szemét akkor az ügyészség meg fogja kérdezni hogy az miért is tartozott az önvédelem eszköztárába!

2015. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utólag így belegondolva egy gázsray is eléri ugyanazt a hatást, ha kiszúrom a szemét. Köszi a válaszokat!
2015. jan. 17. 10:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is egyszer feltettem magamnak a kérdést, hogy megbüntetnének-e engem, ha önvédelemből tökön rúgok egy illetőt, pl. szatírt. Vagy, ha meg akar engem támadni és kirabolni.


Erről eszembe jutott egy bolti kamerás felvétel, melyen egy alak trafikot akart kirabolni, de a fiatal eladólány megvédte. A rabló ugyanis megütötte őt, az meg visszaütött, mert nagyon dühös lett, hogy volt képes megütni egy nőt.

2015. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gázspray ugyan olyan, mintha kiszúrnád a szemét? Azért ez így "enyhe" túlzás... Az egyik 20 perc alatt elmúlik, a másik meg maradandó egészségkárosodás. Na meg elvenni sem olyan egyszerű egy kést valakitől, ilyen esetekben szinte mindig kell sérülésre számítani.
2015. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen tökön rúghatod de ha van nála bökő akkor esélytelen vagy.(futás) Kivéve ha nem valami balfék támad meg.
2015. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!