Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik, hogy az autósiskola...

Létezik, hogy az autósiskola pénzt kér a kiiratkozásért?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a szerződéseben benne van, de nem tartom fairnek. Több száz ezer ft-ot ott hagytam az autós iskolának, de ők nem megfelelően teljesítették a kötelességüket. Erősen gondolkozom, hogy a fogyasztóvédelemhez fordulok ezzel kapcsolatban, mert az iskola anyagi és lelki kárt okozott nekem. Valaki tudna nekem tanácsot adni?

2015. jan. 17. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz, hogy a szerződéseben benne van,"


Itt le is lehet zárni. A szerződésben benne van, aláírtad, kész. Ha nem tartod jogosnak akkor kellett volna reklamálnod mielőtt aláírod, bár akkor sem hagyták volna el, maximum kereshettél volna másikat.


Milyen "lelki kárt" okozott az iskola?

2015. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvasd át jól a szerződést, és próbáld meg hideg fejjel átgondolni, hogy tényleg követtek-e el olyasmit amiért érdemes lenne fogyasztóvédelemhez menni. A pénzedet viszont nem fogod visszakapni.
2015. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, te nem találkoztál a magyar korrupcióval. Az nem elég lelki kár, ha közlik, hogy 40.000 Ft a tarifa a jogosítványhoz, s el kell magadban könyvelned, hogy 3szorra sem lesz meg a jogsid. A lelki kár mellé sorolnám, hogy az első oktatóm egy kutyának nézett, én meg persze nem hagytam s többször megalázott.Majd az első forgalmi vizsgámat DIREKT sztornózta, vizsga előtt két hétig nem is adott lehetőséget, hogy menjek vezetni, mert neki sok dolga volt. Utána oktatót váltottam, aki igaz normális volt, de csak időhúzásnak éltem meg. Hiába van benne a szerződésbe, ez még nem jelenti azt, hogy jogilag is megállja a helyét.
2015. jan. 17. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

"Hiába van benne a szerződésbe, ez még nem jelenti azt, hogy jogilag is megállja a helyét."


Ahogy az első válaszban is írtam: ezt akkor kellett volna sérelmezned amikor aláírtad. Szignóztad, beleegyeztél, vállaltad, hogy fizetsz, ha kiiratkozol, ezen kár rágni magad.


A vizsgáztató nem az iskolához tartozik, ha megbuktat az azért van mert nem érzi úgy hogy biztonságosan vezetsz. Én is buktam meg forgalmin, sz..r érzés, de ez van.


Az meg, hogy az első oktatód bunkó volt.. Hát istenem, vannak ilyen emberek. Volt lehetőséged váltani, váltottál is.

2015. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

72% szerintem te inkább maradj csendben, mert látszik, h nem értesz hozzá.

Az, h valaki vállal valamit a szerződésben semmit nem jelent, vannak esetek, amikor ez megkerülhető.

Ilyen például, ha a szerződő másik fél bűncselekmény elkövetésére bújt fel.

Én a helyedben kérdező megkeresném a helyi kapitányságot és beszámolnék arról, h mi folyik ennél az iskolánál.

Mostanában nagyon rá vannak állva a rendőrök.

2015. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező még nem tudta a szerződés aláírásának pillanatában, hogy mi vár rá. Tény, hogy jogszerűen jártak el, de egy fogyasztóvédelemhez nem ártana benézni.


De egyáltalán mi az, hogy kiiratkozás? Hogy lehet kiiratkozni? Ha levizsgáznál és minden oké lenne, akkor is ki kéne még onnan iratkoznod? Ne iratkozz akkor ki, szard le őket és keress egy másik iskolát.

2015. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban így van.

Hiába a szerződés, ha az abban vállaltakat nem teljesítik a felek.

Nekem is volt már ilyen a Vodafonenal,a végén ők kértek elnézést!

Szerintem is keresd fel a Rendőrséget!

2015. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!