Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szlovákiai magyarok, Ti...

Szlovákiai magyarok, Ti elmentek a jövő heti melegekről és szexuális felvilágosításról szóló népszavazásra? Hogyan fogtok szavazni és miért?

Figyelt kérdés
Mennyire beszédtéma ez a választás, mennyire nagyok az indulatok (plakátok, média, pártok). Az ottani magyarok nem ismernek kicsit magukra a kérdésekben (minthogy egy kisebbség jogairól szól)? Szerintetek érvényes lesz és ha igen milyen kimenetelű?

2015. jan. 27. 16:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
felvidéki magyarok*
2015. jan. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Béla211 ***** válasza:
62%
Mért amúgy ott most miről szavaznak?
2015. jan. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%

Szlovákiai (semmiféle felvidék) magyarként igen, elmegyek szavazni. Arról szavazunk hogy:

1. Egyetért azzal, hogy csak nő és férfi köthessen házasságot?

2. Egyetért azzal, hogy csak heterók fogadhassanak örökbe gyereket.

3. Egyetér hogy az iskolák ne követellehhés meg a gyerek részvételét olyan órán ahol szexuális nevelés, vagy az eutanázia kérdése felmerül?


Én elmegyek szavazni és szégyen, nem szégyen de meleg létemre én három igennel fogok szavazni, de mivel a részvételi arány csak 20 % körül lesz igazából el sem kellene menni szavazni, mert úgyse lesz érvényes. Lehet nácizni meg homofób b_zizni, de Szlovákiában nincs szükség meleg többletjogokra - szerintem.

2015. jan. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
85%
Mivel én Magyarországon tanulok és nem követem az otthon történteket így nekem fogalmam sem volt róla, hogy ilyen lesz. Ha el tudnék menni az előttem író pontjaira nemmel szavaznék. Főleg az utolsóra. Milyen dolog ez már?! Az emberek így is hülyék, így is lógnak óráról, így is véletlenül esnek teherbe. Azt a kevés szexuális felvilágosítást is meg akarják vonni az emberektől amit így is kapnak?
2015. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
aki nemmel akar szavazni, az semmiképpen ne menjen el szavazni, mert a legtöbben igennel szavaznak, és csak azt támogatja, hogy érvényes legyen a szavazás. de ha nem megy el szavazni, érvénytelen lesz, hiába szavazna a szavazók többsége igennel.
2015. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
76%

Tervezem, hogy elmegyek és mindhárom kérdésre nemmel fogok szavazni. Hogy miért?

1. Szerintem haladni kéne a korral és nem csak szóban hirdetni, hogy milyen felvilágosultak és nyitottak az emberek. Ha két ember szereti egymást (azonos vagy különböző nemű), ugyanúgy megérdemlik a lehetőséget, hogy összekössék az életüket, ha erre egyébként igényük lenne.

2. Véleményem szerint egy azonos nemű pár ugyanúgy képes felnevelni egy gyereket, mint hetero társaik. Én ismerek is ilyen embereket és abszolút semmi gond nincs velük. Jobb a gyereknek szerető családban felnőni azonos nemű szülőkkel, mint tengődni egy intézetben, szerintem. Továbbá sokan azt kifogásolják, hogy az azonos nemű párok által nevelt gyerek maga is homoszexuális lesz, ami nevetséges, mert a homoszexualitás nem neveltetés, hanem genetika kérdése.

3. Ez pedig szerintem kézenfekvő. Sok szülő abban bízik, hogy elkerülheti a kínos beszégletést a gyerekkel a szexualitásról, mert majd az iskolában felvilágosítják a tanárok. Nos ez nem így van.. maximum alányok kapnak egy kevés infot. Nálunk ilyen nem volt. Talán 2x45 perces "órát" tartottak a lányoknak, a fiúknak semmit és ennyi. Kell az, hogy minden gyerek tisztában legyen a dolgokkal a nem kívánt terhességek miatt is pl., ahogy ezt előttem már említették. Azok az infok pedig, amit az internetről egyedül összeszednek a gyerekek, meg sem közelíti a valóságot.

Az eutanázia kérdése kicsit más tészta, de ugyanúgy fontos dolog, amivel jobb ha tisztában vannak az emberek, mit is jelent. Jobb ha egy iskolai óra keretein belül beszélik meg, tulajdonképpen mi is az egy szakemberrel, ahol kérdezhetnek is, mintha bepötyögnék a google-ba.


Remélem kielégítő volt a válaszom, kedves kérdező. A felesleges viták elkerülése végett hangsúlyozom: ez az én privát véleményem volt, nem pedig tényközlés.


24/f

2015. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#1 Miért nem helyes a szlovákiai? Nem azt írtam, hogy szlovák.


#3 a, Elmész szavazol az 1. kérdésre igennel azért, hogy sok pár aki szereti egymást és szeretne összeházasodni azzal akit szeret ezt ne tehesse meg? Mitől lesz Neked jobb attól, hogy megvonod ezt emberektől akiket ez boldoggá tenne? Zavar, ha 2 ember összeházasodik tőled 50-100-200 km-re akiket nem is ismersz?

b, Elmész és szavazol igennel azért, hogy az azonos nemű szűlők gyerekeinek nehezebb legyen? Ugyanis tévedsz, ha azt hiszed nincs ilyen család. Van jó pár, csak jogilag az egyik fél fogadta örökbe a gyereket, a másik pedig, akivel együtt neveli 1-5-10 év óta nem jogosult például kórházi láthatásra ha baja lesz a gyereknek vagy ha meghal a törvényes szülő akkor elveszik a másiktól és akár intézetbe tehetik.

c, Szavazol igennel azért, hogy terjedjenek a nemi betegségek és a nemkívánt terhességek? A szülők nagyon kis hányada mer és képes normálisan beszélni ilyen témáról a gyerekekkel, illetve azt képzelik, hogy 18-20 évesen ráér erről beszélni.

Az egészre különös érdekes és számomra megdöbbentő fényt vet az egész úgy, hogy Te magad is meleg vagy. Hogy fogsz szembenézni magaddal, ha 8 év múlva gyereket szeretnél? Vagy ha a két legjobb barátod vágya, hogy összeházasodjon és ezt miattad sem tehetik meg a szülőföldjükön? De azért köszönöm a válaszod.


#4 Kár. Külföldről nem lehet szavazni? Küldd el magad helyett az ott élő ismerőseidet.


#5 Szerintem ez rossz döntés, bár tudom az ottani melegszervezetek is erre biztatnak. Bár valószínűleg így is úgy is eredménytelen lesz az eddigi szlovák népszavazási hajlandóságot ismerve a dolog, azért nem hiszem, hogy sok különbség van abban, hogy érvényes-e a népszavazás, vagy 40%-os részvételnél kijön az, hogy 90% az igenekre szavazott. Akkor a kormány majd a "90%"-ra hivatkozva hozza meg ugyanezeket az intézkedéseket.


#6 Teljesen egyetértek. Köszönöm a kielégítő választ :). Remélem győznek a "Nem"ek.

2015. jan. 28. 13:06
 8/22 anonim ***** válasza:

"#5 Szerintem ez rossz döntés, bár tudom az ottani melegszervezetek is erre biztatnak. Bár valószínűleg így is úgy is eredménytelen lesz az eddigi szlovák népszavazási hajlandóságot ismerve a dolog, azért nem hiszem, hogy sok különbség van abban, hogy érvényes-e a népszavazás, vagy 40%-os részvételnél kijön az, hogy 90% az igenekre szavazott. Akkor a kormány majd a "90%"-ra hivatkozva hozza meg ugyanezeket az intézkedéseket. "


tévedsz, ha nem érvényes a szavazás, akkor nem kell semmit csinálniuk. de ha 51%-os részvétel mellett győznek az igenek 55%-45% arányban, az sokkal rosszabb, mintha 40% részvétel mellett érvénytelen lenne a 90%-os igen.


amúgy sem gyöznének a nemek, mert az emberek többsége igennel szavazna, ha elmenne szavazna, aki megy nem megy el, az inkább nemmel szavazna, mert az igeneseket hergeltík fel, hogy menjenek el.

2015. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%

3-mas vagyok és a 7-esre válaszolok:

a) nem hiszek a házasság intézményében és mélyen lenézem azokat az embereket, akiket egy papír boldogabbá tesz

b) nálunk nincs olyan hogy azonos nemű szülők gyermekei, mert biológiai szempontból ez lehetetlen, de egyébként pedig sose adnék azonos nemű pároknak gyereket, mivel a többi gyerek halálra csúfolná őket hogy 2 apja/anyja van neki és ez a gyerek szempontjából hátrányos

c) én személy szerint nem tartom jó ötletnek az eutanáziáról való eszmecserét a gyerekekkel, ha csak szexuális felvilágosítás lenne, akkor egyétrelműen támogatnám, de így nem.

Én szembe tudok magammal nézni, attól hogy meleg vagyok még nem kell rögtön harcolnom az úgynevezett melegjogokért - szerintem ez egy vicc, mivel többletjogokról van szó. Mivel én gyereket nem akarok (nem szeretem őket), nem bánom meg ezt a döntésemet. Ez persze az én privát véleményem, de a baráti körömből sokan így gondolkodnak mint én és ők is melegek. Szlovákia nem Nyugat-Európa, itt sosem lesz se multikulti, se Hollandia-féle züllöttség.

2015. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Nem többletjogokról van szó, hanem EGYENLŐ jogokról. (Vagyis jelentleg az egyenlő jogok hiányáról.) Amúgy meg neked nem kell sem házasodnod, sem gyereket vállalnod, ha nem akarsz, de ne te akard már eldönteni mások helyett, hogy ők akarják-e ezeket vagy sem. Ha ezek ellen szavazol, akkor lényegében az ellen szavazol, hogy mások szabadon dönthessenek az életük felől és boldogok legyenek. Nem értem, miért akarod tönkretenni mások boldogságát. Ez gonosz és undorító dolog.
2015. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!