Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közig szerv jogerős határozatá...

Közig szerv jogerős határozatát felülvizsgáló bírósági döntésnél mennyire befolyásoló tényező, ha az ember kér vagy nem kér tárgyalást?

Figyelt kérdés

Egy kormányhivatalos közig. ügyben kértem a bírósági felülvizsgálatot, na és felszólítottak h nyilatkozzak, kérem-e tárgyalás megtartását vagy ha nem, akkor tárgyalás nélkül hozzák meg a döntést.


De az a kérdésem, hogy ha nem kérem, hanem csak a beadott papírok alapján bízom rájuk, akkor jóval nagyobb eséllyel bukom el, mintha személyesen megjelennék a tárgyaláson és ott adnám elő a dolgokat?

Vagy a bíróságok hogy állnak ehhez? Netán még örülnek is, ha nem kérem, mert annyival kevesebb a munka és úgy adják meg egyszerűbben az igazamat?


Mit javasol, aki jártas ebben? Érdemes kérni tárgyalást?


2015. febr. 3. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Bírósági felülvizsgálatnál jogszabályi tévedést néznek, ehhez nem igazán szükséges az, hogy te előadd tárgyaláson a mondanivalódat, nyilván ha annyira értesz hozzá, hogy logikusan el tudod magyarázni a bírónak, hogy melyik jogszabályt hogyan sértette meg a hatóság (és erre a bíró esetleg nem jönne rá), akkor érdemes tárgyalást kérni.
2015. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké ez rendben, csak arra lettem volna kíváncsi h a gyakorlatban ezt mennyire veszik zokon avagy mennyire inkább annak örülnek, ha letudhatnak egy ügyet 1 perc alatt ...
2015. febr. 3. 17:51
 3/3 A kérdező kommentje:

nos megtapasztaltam. ezeknek olyan szinten fogalmuk nincs a jogszabályokról h már rémísztő. ...

úgyh megérte elmenni, szépen előadtam, hogyan is kell érteni a Ket egyes §-ait, már csak azért is, mert a szerv próbált nagyon trükközni, és másképp beállítani a dolgokat.


Viszont az is tanúság h tök hiába van jogszabályilag igazad, ma Maon nem lehet közig szervvel szemben bíróságon nyerni ...

2016. ápr. 4. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!