Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen hatóságoknál lehet...

EagleHUN kérdése:

Milyen hatóságoknál lehet lekérdeznem hogy a cég amely alkalmaz milyen pozícióba jelentett le?

Figyelt kérdés

Egy multicég magyar leányvállalatánál fizetés emelésekkel kapcsolatban merült föl a dolog, hogy vagy a Magyar állam felé és/vagy a multicég felé alacsonyabb pozíciót jelentenek le rólunk mint amiben dolgoztatnak. Így az anyavállalat sem erőlteti a fizetésemeléseket, meg nekünk is azt mondják hogy "versenyképes" a fizetésünk (Külső céggel vizsgáltatták meg!).


Igen ám csak van olyan ember bent aki hozzáfér ezekhez az adatokhoz és ezt "megsúgta" nekünk. :)

Illetve ismerősök közt van munkaerő közvetítős aki ismeri a környék bérezéseit és pontosan megmondja hogy az adott pozícióhoz mekkorák a bérek.


Azon kívül hogy az államtól szeretném kikérni minek vagyok bejelentve, és ezt hol tehetem meg?

További kérdéseim:

Lehet-e emiatt perelni?

Hogyan bizonyítanátok/bizonyítható ha az állam felé nem csak az anyacég felé történt ez meg?

Érdemes-e ilyenek miatt nekimenni egy multinak?


Megjegyzendő hogy az infláció követése sem teljesül a fizetéseinknek, és úgy tudom amiatt is lehet perelni (És olyanról is tudok aki ezzel nyert nem keveset, ez ellen a multi ellen!)



2015. febr. 8. 08:48
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Az államot marhára nem érdekli, hogy milyen pozícióban dolgozol. Ha a bérminimumot megkapod, a többi a munkáltatón múlik. Semmi sem kötelezi a munkáltatót arra, hogy a bérekkel kövesse az inflációt.
2015. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem foglalkozik ezzel, ez a cég "magánügye"..

Perelni? Vicc :-)

2015. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem itt maximum annyi lehetőséged van, hogy utánanézel, mennyire vagy bejelentve és hogy annyit kapsz-e. Ha nem, akkor nekik mész.


Röhögni fogtok, de egy ismerősömmel most a munkáltatója azt próbálta meg elintézni, hogy kp-ben kapja a bérét és csitt. Amikor mondta, hogy neki utalva kéne, akkor azt mondta, hogy csak 120.000-at utalhat, mert annyira van bejelentve (igen, első meglepi), de vissza kéne adnia 40.000-et miután megkapta a fizetését (mert a gyakorlatban csak 80.000-at kapna). Mindez azért, mert valami támogatást, vagy mi a tökömet kap a cég az államtól és volt egy ilyen feltétel is.


Én meg csak pislogtam...

2015. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az összegre való bejelentéssel nincsen gond, multiknál nem is szokott lenni. Utalnak rendesen.
2015. febr. 8. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!