Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csalók a Jófogáson - sikertört...

Csalók a Jófogáson - sikertörténet. Kérdés: Működik az igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés

Vettem a Jófogáson egy hibátlan állapotúnak hirdetett cipőt ingyenszállítással. Hozta a futár, megmutatta hogy kivülről sértetlen a doboz, felbontani átvétel előtt nem lehet, írjam alá, fizessem ki és viszontlátásra - már ment is tovább az autójával. Bevittem a csomagot és a fiammal felbontottuk, egy lyukas cipő volt benne, az orránál kb 4 cm hosszan el volt szakadva a talp a felsőrésztől. Jól ki is nevetett a fiam, mondván hogy igaz a reklám, a Jófogáson mindent el lehet adni, még a lyukas cipőt is. Felhívtam az eladót, visszaköveteltem a vételárat. Először tagadta, aztán beismerte hogy van egy kis hibája a cipőnek, azt állította hogy csak a ragasztás engedte el szerinte 2 cm hosszan. (nem igaz, szakadás volt) A vételár felét visszatérítette volna és maradjon nálam a cipő, javíttassam meg, de én ragaszkodtam a teljes vételárhoz és rendelkezhet a cipő sorsáról, ha fizeti a postát visszaküldöm, ha nem fizeti hajítom a kukába. Végülis megegyeztünk, hogy visszautalja a pénzt, a cipő sorsáról nem rendelkezett. Megadtam a számlaszámomat amit vissza is olvastattam vele, nehogy utóbb arra hivatkozzon hogy tévesen utalta át más számlára. Utólag rájöttem hogy ez az átutalási felajánlás csak trükk volt a részéről (várjad csak a pénzed hülyegyerek) Lefényképeztem a cipőt, a dobozt, a futárszámlát és feltettem a netre, hogy ha szükséges a dátumot tudjam bizonyítani hogy az átvétel napján sérült volt a cipő. Le akartam menteni a hirdetést is, de addigra (kb 1,5 óra) már levette az eladó. De a Google tárolt változatát le tudtam menteni, végülis minden megvan ezen is, csak a nagy képek kicsiben vannak. Vártam két napot, nem fizetett, elmentem a rendőrségre feljelenteni. A fényképeket és az eladó nevét címét telefonszámát vittem magammal egy pendrájvon. Mondta a rendőr, hogy be fogják hívni az eladót és legyek nyugodt, visszakapom a pénzemet. Két hónap múlva a bíróságtól kaptam idézést. Felperes a rendőrség, alperes az eladó, én mint tanu és idézés nélkül megjelent az eladó élettársa is mint tanu. A bírónő bennünket tanukat igazmondásra kötelezett, az alperesre ez nem vonatkozik, akár hazudhat is vagy hallgathat. A felperes Rendőrség részéről nem volt senki. A bírónő meghallgatta először az alperest, ő állította hogy hibátlan cipőt küldött, aztán felolvasta a rendőrségi jegyzőkönyvet, megkérdezte van-e mondanivalóm, nem sokat tudtam mondani mert a jegyzőkönyben minden benne volt, végül meghallgatta az élettársat. Közölte, hogy csak meghallgatta, de nem veszi figyelembe mert közeli hozzátartozó, akárcsak a fiam vallomását is mellőzné ha ott lenne. Lefoglalta a cipőt mint tárgyi bizonyítékot, megszakértette és megállapította hogy a hibás részen erősen el van gyengülve, akárcsak a párja is, csak az még nem szakadt el. Megkérdezte az eladót, hogy nekem mint vevőnek ugyan mi érdekem lett volna hogy tönkretegyem a cipőt? Hebegett-habogott, hogy biztos nem tetszett a cipő vagy a mérete nem volt jó. Én gyorsan visszavágtam, hogy most is ugyanakkora cipő van a lábamon és tetszett a cipő különben fényképes hirdetés alapján nem vettem volna meg. Az élettárs még próbálkozott, hogy a fényképen nem látszik a szakadás. Persze, hogy nem látszik mert a talp széle mellett volt elszakadva és teljesen összezáródik. A bírónő 5 perc szünetet rendelt el és ajánlotta az alperesnek, hogy egyezzünk meg, fizesse vissza a vételárat. Meg is egyeztünk, hogy visszafizeti, csak a perköltségtől félt az alperes és a szakértői díjtól (mert a cipő még mindig ott volt lefoglalva), az élettársával rá akartak beszélni a hülyeségre, hogy vállaljam át a költségek felét. Szünet letelt, a bírónő előtt visszakaptam a pénzemet, ezért mindenféle enyhítő körülményeket figyelembe véve megúszta figyelmeztetéssel az alperes, perköltség nincs, szakértői díj nincs és a lyukas cipőt is visszakapta. Gondoltam újra árulhatja a Jófogáson, de nem mondtam.

Működik az igazságszolgáltatás? Most működött.



2015. febr. 18. 05:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Mese habbal!

Ezt te sem gondolod komolyan!

2015. febr. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez egy kezdő csaló lehetett, de majd kikupálódik.



"Először tagadta, aztán beismerte hogy van egy kis hibája a cipőnek"


Annyit hozzátennék (amit mindenkinek ajánlok, ha még nem csinálja) hogy mindig, minden beszélgetést rögzíteni kell.

2015. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos én is hasonlóan jártam,ugyan nem ennyire drága cipőt vásároltam,a képek alapján ez is jól nézett ki,mert úgy volt fotózva.Megkérdeztem még külön is az eladót,hogy a cipő hibátlan-e,mennyire használt,milyen állapotú.Azt a választ írta ,hogy semmi baja ,jó állapotú.Így hírdette:Eladó Jack Wolfskin túra cipő minőségi 38-as újszerű. Én előre elutaltam a cipő és a postaköltség árát ,mivel a távolság közel 200 km.Gyanús volt,hogy a pénz megérkezése után,már nem válaszolt olyan hamar és nem volt olyan kedves az eladó! Megjött a cipő ,amiknek mind a kettőnek a sarkánál ki volt szakadva a bélés,sőt lyuk is volt a bélésen,de ez nem elég,hanem még ez az újszerűnek mondott cipő elején lévő talán gumi rátét össze-vissza van repedezve,mint amikor már öreg a gumi és szét reped.Azonnal írtam a hölgynek ,aki elkezdett hablatyolni,hogy sajnálja ,hogy nem tetszik a cipő,de láttam a képen és különben is miért nem mentem el felpróbálni.Mondtam neki,hogy nem arról van szó,hogy nem tetszene a cipő,ha nem szemétre való lenne,hanem ettől jobbakat dobnak ki a kukába.Egyre jobban felidegesített,már azt mondtam neki,hogy ,ha arra járunk személyesen elvisszük neki,gondoltam hátha ez meg íjeszti kicsit.Erre azt írta,nyugodtan,ha otthon lesznek éppen akkor átveszi,de csak a cipő árát adja oda,mert én kértem a postázást.Na,meg voltam lőve,eszem ágában sem volt 200 km-t utazni ez hulladék miatt!Írtam neki,hogy beszéltem a férjemmel és utalja vissza a pénzem,én meg küldöm a cipőt.Esze ágában sincs pénzt utalni amíg nincs ott a cipő mondja (ez a csaló,hazug ,gazember) ,a cipő árát utalja ,de az oda-vissza postaköltséget én fizetem.Már annyira tele volt a hócipőm,hogy bele egyeztem . Én Posta automatába kértem a cipőt,el kellett érte mennem,erre ő amit írt a Postán derült ki (Postapont) ,hogy 1.220,-Ft.Hogy megszabaduljak a sáros talpú,lyukas ,szakadt ,mállott cipőtől kifizettem-Most ott áll a dolog,hogy eddig postaköltségre kifizettem 1220,-Ft +490,-Ft-ot és a cipő árát és egyáltalán nem biztos ,hogy ebből egy fillért is látni fogok.Sajnos mivel tudom,hogy a rendőrségre hiába mennék ilyen összegnél,semmit sem csinálnak,a Jófogásnak írtam,de válaszra sem méltattak,így nem volt más választásom,de soha többet nem veszek semmit a Jófogáson és nem is ajánlom senkinek! Ja,azt még elfelejtettem hozzá tenni,hogy ez a "kedves" eladó még fenyegetőzött is,hogy elmentett minden beszélgetésünket,mert én megfenyegettem.Csak azt írtam,hogy lehet elvisszük neki személyesen a roncsát!Kb. eddig ennyi a történet,de meglennék lepődve,ha nem fokozódna ez és a vérnyomásom nem menne még 180/120 fölé.Az eladó Szombathelyi és sok cipőt,ruhát árul fenn,nem olcsón!(használtakat)
2016. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tanuljàtok meg!

Jófogàst kerülni!

2020. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!