Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvertartási engedélyhez...

Fegyvertartási engedélyhez mit jelentenek ezek a vizsgálódások?

Figyelt kérdés

Sportlövészet sportág célból kellene, és olvasok ilyet, hogy nem elég az erkölcsi bizonyítvány, hanem:


- büntetlen előélet

- nem szerepel a bűnügyi nyilvántartásban

- nem folyik ellene büntetőeljárás

- OBH igazolása cselekvőképességről


Ez akkor azt jelenti, hogy ha bármilyen gagyi magánvádas feljelentés is van valaki ellen, mert a szomszéd lábtörlőjét arrébb tolta, vagy lehülyézte, az meg rágalmazás miatt feljelentette, máris kizáró ok lehet?


Vagy a bűnügyi nyilvántartás mennyivel bővebb, mint egy erkölcsi bizonyítvány?



2015. febr. 24. 18:46
 1/10 A kérdező kommentje:
+ látom, kérnek ilyet, hogy "foglalkozás", na ez akkor azt jelenti, ha valaki éppen munkanélküli, akkor sportlövészet céljára se kaphat engedélyt? Vagy ez miért érdekes?
2015. febr. 24. 18:49
 2/10 anonim ***** válasza:
Büntetőeljárást bűnügyben szoktak lefolytatni.
2015. febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem értem ezt a választ, ne haragudj. én nem büntetőeljárásról érdeklődtem, hanem hogy mit jelentenek ezek az eltérő megfogalmazások.
2015. febr. 24. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Te kérdezted, hogy kizáró ok-e a lábtörlős, erre írtam, hogy büntetőeljárás csak bűnügyben van.
2015. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És a lövészegyletben nincs egy darab írástudó sem, aki elmondaná ezt? Azt hinném, van ott 1-2 pali, aki fejből vágja a bürokratikus részét. Egy ilyen lényeges kérdésben ismeretlenektől tájékozódsz?
2015. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1, Voltál már-e büntetve? Rágalmazás esetén általában nem büntetést, hanem intézkedést alkalmaznak (pl megrovás).

2, Erkölcsi bizonyítvány. X idő után mentesül, bármi is van benne.

3, Van-e épp folyamatban büntetőeljárás, akár rágalmazás is. (mellesleg a felhozott példa legfeljebb szabálysértés lenne)

4, Nagykorú vagy-e és állaz-e gondnokság alatt.

2015. febr. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-osnak köszi, 5-ösnek meg annyi h nem erről van szó, hanem inkább arról h azzal szembesülünk, h az országban meglehetősen eltérő módokon értelmezik ezeket a feltételeket az egyes városokban. volt akitől már azért tagadták meg, mert a rendőrségi nyilvántartásban benne volt ugyan, de aztán jogerősen felmentették. a rendőrség mégis köti magát ahhoz, hogy márpedig akkor se adja ki, mert az ő rendszerükben benne van, ennyi. Ha olyan egyértelmű lenne, nem tettem volna fel a kérdést ....


6-os: amit írtál, hogy az csak szabsértés lenne, arról annyi, hogy ne viccelj, tudok olyan konkrét esetről, hogy akár magánvádas eljárásként feljelentést tett (ugye közvetlen a bírósághoz és határozottan Btk-beli bcs miatt valaki), de olyanról is, hogy ugyan nincs nevesítve a kizáró okok között, mégis önmagában a tény, hogy folyik ellene eljárás (bármilyen), máris rögtön az engedély megtagadását eredményezte.


Pont ezért szerettem volna tudni pl, hogy az erkölcsi és a bűnügyi nyilvántartás akkor mennyiben más és mennyiben szélesebb körű, mert sajnos a jogszabály is elég pontatlanul fogalmaz, ugyanis tételesen felsorolja a kizáró okokat jelentő bűncselekményeket (és ezek körét nem olyan rég enyhítették egyébként), másrészt ha folyamatban van bármilyen eljárás vki ellen, na ott már nem nevesíti tételesen a bcs-ket, hanem csak így összefoglalóan sorolja kizáró tényezőként (ezért írtam, ha pl a szomszéd feljelent zaklatás miatt, akkor hops, máris ugrott minden, avagy sem, de ez abszolút az adott ügyintéző megítélésén múlik).


Szóval hidd el, tök egyszerűnek tűnik, de a gyakorlatban mindenki sokat szív vele az eltérő értelmezések miatt ...

2015. febr. 25. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:
2015. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"az országban meglehetősen eltérő módokon értelmezik ezeket a feltételeket az egyes városokban"

Ahány kapitányság, annyiféle "jogértelmezés" (még az egyszerűnek tűnő közlekedésben is) a rendőrhatóság előtt okos nem lehetsz. Háborodott idióták garázdálkodnak.

2015. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ja hát milyen jó, hogy viszonylag kis ország vagyunk, mert a fejetlenség így is végtelen ...


egyébként annyival okosabbak lettünk, hogy vannak olyan bűncselekmények (és elég pitik is ráadásul), amelyek hiába nincsenek az erkölcsiben, ha már egyszer megállapították a bűnösséget, hiába csak pénzbüntetésre pl, akkor örökre véged. pl. magánlaksértés, zaklatás ami hirtelen beugrik, de lényeg hogy szóval itt még az X idő utáni mentesülés se érvényes! nagyon durva ... és akkor mindehhez a helyi kiskirályok sajátos jogértelmezése, na így aztán király a helyzet.

2015. febr. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!