Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha egy tanulónak...

Mi a teendő, ha egy tanulónak a gyakorlati helyén történik baleset?

Figyelt kérdés
Ez annó megtörtént a nővéremmel és most egy másik ismerősömmel, és mint két esetben azt mondták nekik, hogy mondják azt hogy otthon történt. A nővérem azt is mondta, mert iskola után ott szeretett volna dolgozni, de végül mégse vették fel. Valahogy így volt, de én annyira nem emlékszek rá, még most se vagyok valami tájokozott a témában így 17 évesen. Ezért kérdezem, végülis csak kíváncsiságból, mert én nem akarok beleszólni.

2015. febr. 26. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel tanulói szerződést kell kötni, ezért "munkahelynek" számít.

Azért nem szereti a munkahely bevállalni (nemcsak tanulónál, hanem dolgozónál sem), mert esetleg vizsgálódhatnak, hogy be volt-e tartva minden munkavédelmi előírás..

És senki nem szereti a vizsgálódást...

2015. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A torveny szerint munkahelyi baleset es a torveny szerint kell eljarni. Az mar maskerdes, hogy a munkaltato inkabb kibujik alola, mert nem akar maganak bajt.
2015. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De akkor mit kéne tenni ilyen esetben?
2015. febr. 26. 13:59
 4/4 anonim válasza:
Az iskolának kötelessége a felelősségbiztosítás megkötése, a cégnek jelezni kell az esetet az iskola felé
2015. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!