Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg feljelenthet engem...

Tényleg feljelenthet engem valaki azért, mert obszcén kifejezést írtam neki egy apróhirdető oldalon, privát üzenetben?

Figyelt kérdés

Annyi a történet, hogy írtam privátot valakinek az egyik apróhirdető oldalon, ám annyira lekezelő hangnemben és mindenféle kompromisszumtól elzárkózóan válaszolt többször is, hogy hirtelen felindulásból elküldtem melegebb éghajlatra (mindenkinek a fantáziájára bízom, mit írhattam neki...).

Válaszában ő azt írta, megsértettem az alapelveket, és ment a feljelentés... Nem kicsit besz_rtam, nagyon nem vetne jó fényt rám és az egyetemi karrieremre egy büntetőjogi eljárás...



2015. márc. 3. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Legfeljebb az apróhirdetési oldalról tiltanak ki. A melegebb éghajlatra küldés csak utazási ajánlatnak számít. Apróhirdetési oldalon meg mit kell kekeckedned ? Nem adja alább, nem adja.
2015. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fel. A világon bármiért bárkit feljelenthet valaki. Egyetlen törvény sem tiltja az ilyesmit. Ha nem hiszed nézz utána!
2015. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik hirdetési oldal szabályzatából:

"A Weboldal üzenetküldő rendszerén keresztül folytatott kommunikációt a Társaság jogosult ellenőrizni annak érdekében, hogy az csak a feladott hirdetésekkel kapcsolatos kommunikációra terjedjen ki, továbbá hogy annak hangneme ne legyen sértő, bántó, illetve uszító. Kommunikáció alatt érteni kell többek között: írásbeli üzenetet, fényképet, videót, illetve az üzenetben elküldött bármely csatolmányt, azzal, hogy abba beleértendő valamennyi tartalom, amelyet a Felhasználók az üzenetküldő rendszerbe feltöltenek.


Amennyiben a Felhasználó a Weboldal üzenetküldő rendszerén folytatott kommunikációja nem felel meg a jelen Szabályzatnak, jogellenes, jó erkölcsbe ütközik, vagy egyébként a Társaság megítélése szerint az nem kizárólag a feladott hirdetésekkel kapcsolatos kommunikációra terjedj ki, vagy annak hangneme sértő, bántó, illetve uszító, a Társaság jogosult a Felhasználó Weblaphoz való hozzáférését korlátozni, illetve az ilyen tartalmú kommunikációt felfüggeszteni, annak a címzett részére történő kézbesítését meghiúsítani."


Máskor, mielőtt elgurul a gyógyszered, előtte gondolj az egyetemi karrieredre és számolj el tízig :-)

Amúgy jól írták: az eladó nem köteles kompromisszumot kötni, kár emiatt felhúzni magad.


Megmondom őszintén, magam is eladó vagyok, s kaptam már olyan megalázó alkuajánlatot, hogy csak jólneveltségem miatt nem nyílt ki a bicska a zsebemben :D

2015. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért az igazsághoz az hozzátartozik, hogy NEM alkudni akartam (1500 ft-ból aztán minek), hanem a személyes találkozó szempontjából akart kirángatni mindenképpen az Isten háta mögötti, nem épp a jóhíréről ismert "lakótelepre". Erre gurult el a gyógyszerem, nem az ár miatt.
2015. márc. 3. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit írtál neki?Erre azért nagyon kíváncsi vagyok.Privátba megírhatnád,nyugi én nem foglak feljelenteni :D
2015. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek, hogy egy kicsit jobban értse a másik oldal, az eladó szempontjait és ha nagyobb az empátia egymás iránt, akkor talán máskor nem gurul el a gyógyszer :-)


A múltkor - mint írtam én is eladok - megvett tőlem egy vevő valamit 950 ft-ért. Budafoki volt, szerette volna, ha "félúton" találkozunk, a Móricz Zs. téren. Nos, nekem nincs bérletem, ahhoz, hogy oda eljussak, 2 járművel kell mennem, ami oda-vissza 1.400 ft-omba kerülne :-( Nos, ugye könnyen belátható, hogy az nem buli, ha még én fizetek rá 450 ft-ot azért, hogy eladtam valamit...

Szerencsére, mivel az aukció oldalán is le volt írva, hogy személyes átvétel itt és itt - csak a vevő nem olvasta el -, így könnyen meggyőztem, kultúráltan, hogy ha nem jó neki itt, akkor legyen posta... és így lett :-)

2015. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!