Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztolyt lehet hordani...

Gázpisztolyt lehet hordani kocsiban a kesztyűtartóban, vagy csak otthoni védelemre lehet?

Figyelt kérdés
Még nincsen nekem, de gondolkozom rajta hogy vegyek, mert sokat járok kocsival éjszaka is ill. ha otthon vagyok egyedül a családi házban főleg hétvégén, mert a család többi tagja is vállalkozó, mint persze én is és ezért kérdem.-)F
2010. febr. 14. 19:57
1 2
 1/13 Valter6672 válasza:
A kérdésre a választ nemtudom. De ha lehet, ha nem, én vennék :)
2010. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Én nem bíznám az életem egy ilyen pisztoly alakú sprére. Akkor inkább már éles lőfegyvert vegyél.
2010. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag tudtommal csak arra használhatod, hogy kiteszed a polcra, és gyönyörködsz benne. Viszont van rá fegyverviselési engedély, azzal hurcolhatod magaddal. Nem tudom, hogy ezt mennyire nehéz megkapni, de az is lehet, hogy az egészet rosszul mondtam.
2010. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a fegyverviselési engedély akinek már van, akkor annak rendszeresen kell menni gyakorlatra?
2010. febr. 14. 20:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Gondolom lehet,mert mintha Vadász elvtárs is azt lobogtatta volna meg a bringásnak...
2010. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
viselésivel hordhatod magaddal, nem látható módon, ez úgy néz ki hogy ha van egy ilyen gáz-riasztó fegyvered, akkor el kell vinni először az MKH-ba egy minősítőkártyáért, utána azzal bemész a V. kerületi kapitányságra, és ott igényelsz engedélyt, egy kis kártya, és semmiféle gyakorlat nem kell hozzá, soha senki nem fogja nézni hogy értesz-e hozzá, nekem is van, bár a viselésit nem váltottam ki, 1 szilvesztert tüzijátékoztam vele és ennyi. el is adom :D
2010. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20:07-es vagyok, rágugliztam neked [link]
2010. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, midenkinek!-)
2010. febr. 14. 20:29
 9/13 A kérdező kommentje:
De a töltényekkel sosem kell elszámolni, hogy hova lőttem ki esetleg kibe? Ne gondoljatok semmi rosszra?-)
2010. febr. 14. 20:32
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

engedély?hülyeség

ugy kell hogy senki se tudjon rola

amugy se adnak csak ugy engedélyt mindenkinek ez nem amerika

2010. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!