Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a "tüzelési tilalomról"?

Figyelt kérdés

Most hallottam, hogy március 4-től tilos tüzelni az udvaron például fa ágakat is.. Most ezt aki falun lakik hogy oldja meg? Szemét szállítás oké hogy hetente van, de most annyi faágat, falevelet hogyan?:D Komposztálni fa ágakat elég nehézkes.. Meg például akik fával tüzelnek, azok megveszik a tüzifát egy télre mondjuk 150 000 Ft-ért, + maguk vágják fel, akkor marad fűrészpor, nem kevés, akkor azt egy évig kell szépen adagolni a kukába, hogy eltűnjön? Vagy hogy is van ez?

Szerintetek változtatni fognak ezen?



2015. márc. 8. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Aki akarja elszállítathatja (van, ahol ezt önkormányzati költségen zöld kukával megoldják), de én nem látom értelmét, nem zavar senkit az a kis avar. Fűrészpor meg tökéletes komposzt már úgy önmagában is, vagy ki lehet szórni télen csúszásmentesítőnek.
2015. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
le van szarva. én a városom cigány gettós részén lakok, ide a rendőr is ritkán jár. :)
2015. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Csak nálunk divatba jött ez a "jó szomszédság" dolog... Tehát ha én mégis néha begyújtanék neki, akkor azonnal fel is jelentene.:) Ilyen dolog hogy az önkormányzat megoldhatja... Nálunk azzal foglalkoznak hogy nekik jó legyen, nem a lakosoknak :D
2015. márc. 8. 11:30
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen leszarom mi mikor tilos és el szoktam égetni. Ha valaki meg idejön pampogni úgy vágom ki, hogy a lába nem éri a földet.
2015. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen tilalom nincs! Vagy linkelj valamit, ami bizonyítja, hogy van, mert eddig elviekben csak annyi volt az elvárás, hogy 24 órával a tűzgyújtás előtt jelentsd be a katasztrófavédelemnél/tűzoltóságnál, és tartsd be az alapvető előírásokat (legyen elegendő oltóanyag a közelben, csak szélcsendes időben, ne hagyd magára a tüzet stb.)

Azt tudom, hogy munkaszüneti napokon valóban tilos a tűzgyújtás, de más tilalomról nem tudok.

2015. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
2015. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

"Most ezt aki falun lakik hogy oldja meg? "


Falun általában nincs rendőr. Ha gazsi égetheti a kábelt, egy kis faág miatt téged se csuk le senki, csak vigyázz, fel ne gyújtsd a házat.

2015. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Ez nekem is új. A szomszédasszony például most gyújtotta be az ágakat sokunk örömére. Viszont mi sem szoktunk ezzel szarozni, ha kell, akkor kell.


Faluhelyen szerintem ezt nem fogják tudni betartatni. De azért dobhatnál valóban egy linket, mert erről én sem hallottam.


5: Ez is csak akkor, ha erdészeti tűzgyújtásra kerül sor.

2015. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Valami linket kérlek, mert ez így nettó hülyeség.


Általában a tűzgyújtást önkormányzati szinten szabályozzák. Meg szoktak adni heti 1-2 napot amikor lehet tüzet gyújtani, azokon kívül nem. Sőt, még az is le van írva hogy mit lehet elégetni vagy mit nem.

2015. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
Itt félreértés van, nem a magánterületen tüzelés tilos, hanem a szemétégetés (ebbe beletartozik a zöldhulladék is). Persze ez nem ilyen egyszerű, mivel helyileg más-más a szabályozás, de nagy általánosságban tilos. Így aki linket akar az megtalálja a települése honlapjának rendeletei közt.
2015. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!