Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Mit lehet csinálni?...

SOS! Mit lehet csinálni? Mennyire felelős érte a fazon és milyen büntit érdemel? Mit kaphat?

Figyelt kérdés

Csoportos kiránduláson voltunk páran egy erdős területen, ahol az erdész bá', aki egy ócska sufniban lakik a környéken, bemutatta a kedvenc "kis" háziállatát, egy ocsmány harapós kutyát, amit persze ő barátságos háziállatnak mutatott be. Egy ronda, rosszul tartott, nagytestű kutya volt. Volt pár állatbarát a csoportban, akik lelkesedtek ezért, de a legtöbben elkerülték. Én a fentebb leírt véleményemet megmondtam a kutyáról is, meg a viskóról is, ahol lakik, és véleményalkotás közben nem vettem észre, hogy a kutya odajött mögém, és beleharapott a csuklómba! Ráadásul a jobb kezemet, amire szükségem is van. Annyira megijedtem, azt hittem az első percben, hogy elkapok valami fertőzést attól a koszos kutyától, amibe bele fogok halni vagy amputálni kell a kezem és hasonlók. Szóval be voltam teljesen ijedve, ott drámáztam, arról volt végül szó, hogy a kórházban összevarrták, injekciót adtak és most be van kötve. De nem hagy nyugodni a gondolat, hogy az a csövi ember figyelmeztethetett volna, hogy a kutya a közelembe jött, mert ő látta és ez amúgy is teljesen az ő felelőssége, büntetés illeti. Én mindenképp bosszút akarok állni, ez nem maradhat annyiban. A terveim:

- Elintéztetem szüleimmel, hogy többet ne dolgozhasson erdészként.

- A kutyát vigyék el, végezzék ki, altassák el.

- A fazont feljelentjük és kapjon pénz- vagy börtönbüntetést.

+ Az lenne a legjobb, ha mindegyik teljesülne, amit felsoroltam, de a második pont mindenképpen, de az első is dukál. Ezt nem hagyhatom. Ezért milyen büntetés járhat?



2015. márc. 15. 16:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Meg a harmadik is!!!
2015. márc. 15. 16:43
 2/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy erdész volt, nem csak valami félhajléktalan tróger egy elhagyott házban?
2015. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Valami vadőrféleség. Nem tudom pontosan. Hajléktalan nem volt, csak olyan...züllött.
2015. márc. 15. 17:31
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

"- Elintéztetem szüleimmel, hogy többet ne dolgozhasson erdészként. "

Ha ki kel törölnöd egyből futsz anyucihoz, most legalább már indokod is lesz rá.


Ahogy látom csak a rinya megy. Szerintem ez történt:

Félsz a kutyáktól, így amikor a közeledbe ment tele lett a gatya, és elkezdtél hadonászni. Erre, mivel a kutyák megérzik a félelmet belédmart. Csak a szád jár, de tenni már képtelen vagy bármit is, "majd apuci elintézi"... szánalmas.

2015. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Második, ha téged megharapna egy kutya az nem lenne gond, ilyenkor minden oké? Ezért igenis a gazdája a felelős, aki nem neveli meg, és ha már nem nevelte meg, akkor emberek közé engedi. És miért vonsz le ilyen következtetéseket? És miért teszel ilyen rosszindulatú következtetéseket? Nem csináltam semmit, a kutya hátulról odajött a kezemhez és beleharapott.

Mivel eddig nem tudott senki a kérdésre válaszolni, leegyszerűsítve újra kérdezem: milyen eljárás indítható egy kutyatulajdonos ellen, ha a kutyája megharapott? Milyen büntetésre számíthat?

2015. márc. 15. 19:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem a szülő elintézi résszel van bajom.

Amúgy veszélyeztetés kutyával (bár kétséges, mert nem lakott területen történt), vagy gondatlanságból elkövetett testi sértés.

2015. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
börtönbüntetést, mert a kis nyápic városinak bibis lett a keze az erdőben? ha ennyire nyámynila vagy, maradj otthon, ne menj olyan helyekre, ahol a legalapvetőbb dolgok sem mennek.
2017. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Neked, kedves kérdező, melyik bosszúállástól válna jobbá az életed?


Mert még ha kár ér és kártérítésért perelsz, megértem, de itt inkább csak bosszúvágyat érzek.

2020. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hgwell ***** válasza:

Maradj otthon és idd amit csak a pár hónapos babák szoktak.

De koszonjuk hogy oszinte voltal csak ha jot akarsz akkor ne titkolozz ilyen esetekre mert itt segitseg van nem vadaskodas meg hogy kit lehet hogy elcsapni hogy ne latszodjon hogy a te hibad volt!

2022. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hgwell ***** válasza:

Amit te kaphatnal: alaptalanul vadaskodsz szemelyisegi jogokat sertesz es megtamadod a maganteruleten a tulajdonos vagy birtoklo vagyonat amirol ha van oltas es kutyavizsga akkor te szivod meg rendesen fokent ha ö egy kotalkalmazotti szemely aki hivatalnak dolgozik mint vadaszőr.

Legközelebb ne háborgasd vagy ne is menj oda!

2022. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!