Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vényköteles gyógyszert...

Ha vényköteles gyógyszert netről rendelek úgy, hogy nem vagyok pszichés beteg, tehát az orvos nem írta fel, az illegális?

Figyelt kérdés
Amiatt érdekel hogy illegális-e, mert átvertek, sok másik embert is. Ha feljelentek valakit, mert pénzt utaltam neki, (megvan a számlaszáma, neve, stb) vényköteles altatóért, abból nekem lehet bajom? Amiatt, hogy nem vagyok a gyógyszerre jogosult.
2015. márc. 21. 13:22
 1/10 belapus ***** válasza:
0%

"Milyen gyógyszert lehet interneten rendelni?


Interneten csak vény nélkül kapható gyógyszer rendelhető.


Vényköteles gyógyszerek megrendelése interneten keresztül Magyarországon nem történik, tekintettel arra, hogy ezen gyógyszerek csak orvosi előírásra és nagy részük folyamatos orvosi ellenőrzés mellett használható."


[link]


Ebből én arra következtetek, aki vényköteles gyógyszert interneten rendel, pláne, ha még fizet is érte, pszichésen sérült lehet.

Aki árusítja, az pedig szabálysértést.

2015. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:D


Akkor másképp kérdem: jogi következménye van RÁM nézve hogy rendeltem? Maga a szándék...(mert ugye meg nem kaptam.)

2015. márc. 21. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne légy már ennyire sötét, még szép, hogy büntetik! Továbbá kétséges, hogy támogatással szerezte és ÁFA-t nem fizetett érte, így költségvetési csalás is megvalósul, melyben közreműködtél.


Röhögjek már egy jót, remélem, hogy Frontint rendeltél. (mellesleg miért nem egy pszichiáterhez mentél, aki támogatással felírt volna megfelelő szert?)

2015. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem rendelt semmit, nem volt gyógyszere. Tehát nem birtokol illegálisan semmit, hanem csak anyagilag megkárosít embereket.

Nem frontint rendeltem, az nem altató.

2015. márc. 21. 15:36
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként azért nem pszichiáterhez mentem, mert tudtommal a háziorvostól kell beutalót kérni, és nekem a háziorvosom egy közeli családtagom, és nem szerettem volna ha tudja, hogy problémám van.
2015. márc. 21. 15:50
 6/10 anonim ***** válasza:

A helyi pszichiátriai szakrendelésre nem kell beutaló.


A törvény így fogalmaz.

"Aki engedély nélkül gyógyszert készít, forgalmaz, vagy Magyarországon orvosi rendelvényre kiadható gyógyszernek minősülő anyagot, készítményt indokolatlan mennyiségben tart, szabálysértést követ el."

Azt nem tudom, hogy indokolatlan mennyiségnek mi minősül, de ha nem értékesíted tovább, és nem több havi adagról van szó, akkor ebből neked bajod nem lehet. Főleg, hogy ha jól értem akkor meg sem kaptad.


Ezzel együtt szerintem sokkal nagyobb rizikó netről rendelt szert szedni, mint a háziorvosnak elmondani, hogy mi bajod.

2015. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg sem kaptam, ezért szeretném feljelenteni :) Köszi!
2015. márc. 21. 16:58
 8/10 anonim válasza:
A
2018. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
70%

Nonononono.


Ha gyógyszert rendeltél de nem kaptál semmit, akkor az van, hogy így jártál, ugyanis ha valóban nem adott el neked gyógyszert az illető, csak azt mondta, hogy van neki, és eladja, ő nem sáros.


Te gondolom előre fizettél neki párezer forintot. Ezt megteheted, szuverén jogod, hogy előre utalj vad idegen embernek. GYÓGYSZERÉRT! Hangsúlyozom! Na most, interneten gyógyszert rendelni illegális, vagyis Te aki pénzt küldtél egy embernek azért, hogy ő küldjön neked gyógyszert az, mivel a szándékod megvolt, bűncselekmény.


Ő viszont a leírtak alapján nemhogy nem küldött gyógyszert neked, nem is volt neki.


Nézzük mi történt.


Béla azt mondta, hogy van altatója, és eladja neked, ha előre elutalod az árát.


Te előre elutaltad az árát neki, abban a reményben, hogy Béla elküldi neked a vényköteles gyógyszert.


Ám Bélának nincs gyógyszere, csak át akart téged verni, ezért Béla nem küld neked vényköteles gyógyszert sosem.


Magyarul Béla nem követett el semmilyen bűncselekményt, mert nem adott el vényköteles gyógyszert senkinek sem.


Te sem követtél el bűncselekményt, mert amiért fizettél, egy nem létező dolog volt, hisz meg sem kaptad.


Ha bemész a rendőrségre azzal, hogy Béla megkárosított x ezer forinttal, akkor megfogják kérdezni, Béla mit akart neked eladni. Ha azt mondod, hogy gyógyszert , de igazából nem is akarta eladni mert nincs neki csak kicsalt tőled egy doboz cigi árát, akkor a következő lesz:


- A rendőrségen te leszel a nap fénypontja.

- A rendőrségen jegyzőkönyvet vesznek arról, hogy illegálisan akartál gyógyszerhez jutni.

- Bélát békén fogják hagyni, mivel a gyógyszer végül nem érkezett meg, ezért Béla nem követett el szabálysértést, mert nem adott el neked semmit.


Jó tanács:

Ha valaki a netről rendel gyógyszert, de nem kapott semmit, inkább nyelje le a békát, küldje el az illetőt a büdös francba és ennyi. Mert nem tudsz mást tenni. Egyszerűen nincs arra jogszabály, hogy fizettem Bélának de nem küldött altatót.


Abban az esetben valósul meg az igazi bűneset, ha te fizettél ő pedig valóban elküldte az altatót. Azesetben mindketten szabálysértést követtetek el.


Viszont mivel ő nem küldte el neked, és vélhetően nem is volt neki, egyszerűen csak kihasználta azt, hogy megbíztál benne, és előre utaltál.


MINDENHOL leírják, hogy SOHA nem utalunk előre senkinek, bármilyen szépen kéri.


Viszont, ha mégis előre utaltál, ám nem kaptál semmit, sajnos így jártál. A legtöbb amit ezesetben tehetsz, hogy írsz neki egy nagyon csúnya hangvételű emailt vagy ha tudod a telefonszámát akkor hívogatod éjszakánként, hogy jól érezze magát.


Ennyi.


Tehát Béla a fentiek miatt tiszta mint a hó.

Nincs gyógyszere, és nem is adott el semmit.

Akkor még is miért kéne megbüntetni?

Azért mert te pénzt utaltál neki, és ő ezt elfogadta?

Ez így semmi módon nem szabálysértő.


Továbbá jól sejtem nem 500 ezer forintot utaltál el, hanem pár ezer forintot. Így tehát az ügy lezárva.


Béla átcseszett, neked ezt le kell nyelni, és legközelebb ha már mindenképp illegálisan akarsz gyógyszerhez jutni kérj személyes találkozót az eladótól, vagy pedig menj el orvoshoz, nem muszáj a körzetihez, mehetsz kórházhoz is, elmondod, hogy altatóra van szükséged és felírnak.


Extrém esetben megkéred egy barátodat, hogy írasson fel magának altatót, amit aztán odaad neked (egyébként ez is szabálysértés, de ki tudja meg, hogy nem ő szedte be hanem te).


Ha netről rendelsz gyógyszert 70% a valószínűsége, hogy nem fogsz kapni semmit. Ezt le kell nyelned és tovább lépni, mert semmit sem tehetsz.


Üdv,


Egy ügyvédi irodában dolgozó férfi.

2018. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
!!!
2019. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!