Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok nemzetközi céget...

Hol tudok nemzetközi céget beperelni? (Karmaloop)

Figyelt kérdés

Január végén rendeltem néhány ruhát a karmaloop.com-ról, úgy hallottam eddig, hogy nem átverés. Néhány héttel később írtak, hogy mivel rengetegen rendeltek a nagy akciók miatt, ill. egyéb problémák akadtak a szállítmányozással, ezért a cuccok amiket rendeltem már nincsenek készleten. Itt adtak egy választási lehetőséget; pénzvisszafizetés, vagy az általam fizetett összeg 150%-áért egy levásárolható kupon. Az utóbbit választottam, de sajnos rájöttem, hogy valamiért az összes áru szállítási díja kb háromszorosa lett a ruhák árának, így írtam nekik, hogy inkább kérném vissza a pénzem.


Nem igazán válaszoltak, ezért azóta több emailt is írtam nekik, de ahogy láttam, elég nagy csúszásban vannak, mert eddig csak az elsőre válaszoltak. De megnéztem a Facebook oldalukat, és rengetegen panaszkodnak, hogy nem kapták vissza a pénzüket, így megelégeltem a várakozást, és be akarom perelni őket. Ismerek ügyvédet, de azért szeretném a véleményeteket, esetleg tapasztalataitokat kérni, hátha volt már "szerencsétek" hasonló esethez.


2015. márc. 22. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Fogyasztóvédelem.
2015. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De most nem értem - tehát felajánlottak kárpótlást, sőt, több kárpótlást, amit te elfogadtál.


Majd azért akarsz perelni, mert elfogadtál valamit, ÉS UTÁNA meggondoltad magad?


Ha van egy csomó fölösleges pénzed, nyugodtan perelhetsz, de a perköltség kifizetésén kívül más nem igazán fog történni.

2015. márc. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem. miután ezt felajánlották, hirtelen az összes ruha szállítási költsége kb 3x-osa lett maga a ruhák árának, mivel a gyártók közvetlenül küldenék a termékeket. ezáltal értelmetlenné válik maga a karmaloop.com, mint közvetítő.

éppen ezért irtam nekik, hogy várható-e, hogy ismét ők küldik ki a termékeket, mert igy a 150%-os kuponnal kevesebb cuccot tudnék rendelni, mint annyiért, amennyit alapból fizettem. Vagyis használhatatlan a kupon. De nem válaszoltak erre a kérdésemre, és kicsit utánanéztem; elvileg már azért nem ők küldik ki a termékeket, mert maguk a gyártók fizetésük hiányában megszüntették velük az együttműködést.

2015. márc. 24. 11:53
 4/4 A kérdező kommentje:
de ha megnézed a facebook oldalukat, minden egyes képük alá mindenki ilyeneket kommentel, hogy mikor adják vissza az emberek pénzét.. azaz, ha én most fognám a kuponomat, és rendelnék vele valamit, nem érkezne meg soha az életben. jelenleg tehát annyi a különbség, hogy én nem adtam le még egy rendelést
2015. márc. 24. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!