Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Modellként felkerült a nevem...

Modellként felkerült a nevem (a képeim nem) egy weboldalra, amihez nem járultam hozzá, mit tehetek?

Figyelt kérdés

E-mailben keresetem fel az oldalt, ahol követeltem, hogy töröljék ki a nevemet, vagy ügyvédhez fordulok, de nem kaptam választ.

Hogy érjem el, hogy letöröljenek?


2015. márc. 28. 09:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm a segítségedet!
2015. márc. 29. 13:29
 12/13 anonim ***** válasza:
53%
#7 Azért egy Zadubenszky Vilhelmina Íriszt vagy egy Móricz-Vránszki Oféliát ez nem nagyon vigasztal.
2015. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 dr. Kovács Gabriella válasza:

A név személyes adatnak minősül.

Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény értelmében ebben az esetben személyes adatot csak akkor lehet kezelni, ha az érintett ahhoz hozzájárult. Amennyiben az érintett tiltakozása ellenére az adatot az adatkezelő nem törli, bírósághoz lehet fordulni, amely soron kívül jár el ilyen esetekben.

2015. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!