Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyon öröklés más országból?

Atilácska kérdése:

Vagyon öröklés más országból?

Figyelt kérdés

Nem régiben felvette velem a kapcsolatot egy amerikai ügyvéd, nagyon komoly e-mailt kaptam, minden kérdésemre előre magyarázatot kapva, abban az ügyben, hogy egy külföldön élő magyar állampolgárságú személy, családjával együtt halálos balesetet szenvedett. Mivel a családnak nincs hozzátartozója és a végrendeletet sem állítottak még ki mivel fiatal családról van szó és még arra nem került sor, ÉN mint névrokon az elhunyttal megegyező állampolgársággal lennék örökös, amire a pályázatot a legfelsőbb bíróságra már leadta ez az ügyvéd, persze beleegyezésemmel, mivel ha nem tartok igényt az elhunyt család vagyonára, abban az eseten a bank elkobozza egy részét és más részét pedig jótékonysági alapba fekteti az állam ezt a pénzt, mivel nincs aki örökölhetné.


Ezt az örökséget van lehetőségem igényelni és erre már az ügyvéd felvázolt tömb lehetőséget is, hogy a vagyon felét jótékonysági szervezeteknek kellene adományoznom, hogy a bíróságnak is megfelelő legyen.


Nos a kérdésem, hogy ez lehetséges-e, hogy én legyen mint névrokon és ugyan olyan állampolgársággal rendelkező személy az örökös?


Kérem csak olyan válaszoljanak, akik tudják hogy mit beszélnek.


Köszönöm!



2015. ápr. 8. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Végrendelet esetében lehet nem rokon örökös, azt írtad, az nem volt. Névrokonság nem képez öröklési jogot.


Bank nem koboz el örökséget, az elhunyt tartozásai miatt nyújthat be igényt.

2015. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...és gondolom, valamiféle kezelési, vagy egyéb költséget előre el kellene utalnod a megadott bankszámlára... valószínűleg átverés.
2015. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pályázat a legfelsőbb bíróságra? Ennyire gyorsan beletörődtek, hogy nincsenek rokonok? Milyen alapon tarthatnál igényt az elhunyt vagyonára?
2015. ápr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok. Édesanyám örökölt külföldi távoli rokontól, így tapasztalatom van, nem jogi háttértudásom. Ott úgy indult az egész eljárás, hogy a külföldi rokon halála utána nincs helyben közvetlen hozzátartozó, egy erre szakosodott cég/iroda elkezdi felkutatni a lehetséges örökösöket, és amelyik országban találtak, ott felvették egy hasonló céggel/irodával a kapcsolatot. Ők keresték meg édesanyámat, segítettek minden jogi procedúrában, fordították a hivatalos papírokat, természetesen alaposan utána néztek édesanyám rokonságának is, nagyapám adatait is bekérték stb.

Az egész procedúra a rokon halálától számítva, amíg édesanyám megkapta az örökölt pénzt, kb 2 év volt.

Nekem furcsa az egész történet, amit leírsz, eddig csak átverésekben hallottam hasonlót. Ott mindig az a vége, hogy sokat örököltél, de előre el kell utalnod ilyen meg olyan költséget, illetéket, hogy hozzájuss az örökséghez. Ha ilyesmi szóba kerülne az esetedben, akkor menekülj. Névrokonság nem elég jogos örökséghez, ez szerintem neked is evidens, nem?

Ha mégis korrekt a sztori, akkor gratulálok.

2015. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok senki ne ugorjon be az ügyvéd szavainak ez egy igarlmatlan nagy átverés az egész!!!!

Mindenkinek azt üzenem ebben az esetben nehogy utaljanak külföldi számlaszámra mert el fogják veszíteni az összes PÉNZÜKET!!!!

Névrokon örökös nem létezik.

Higgyétek el én voltam az egyik áldozat!!!

2020. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!