Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez kalózadásnak számít?

Ez kalózadásnak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy ilyen FM transzmitterem: [link]


Ezt adapterbe bedugva, a 7. emeletről kilógatva használom, szórom vele itt helyben a Klubrádiót. Ez kb 100m "vételkörzetet" jelent, a szemben lévő panelben is egész jól fogható. Egy rádióamatőr imserősöm azonban beparáztatott, hogy ezert szétrúgják majd a fenekem.


Akkor most ez a cucc (minden módosítás nélkül) legálisan használható, vagy nem? 108 mhz-en üzemeltetem, az üres teljesen erre.



2015. ápr. 12. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, annak. Az ilyesmit súlyosan büntetik.
2015. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahoj a fedélzeten.
2015. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor kocsiban sem szabad?
2015. ápr. 12. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

"108 mhz-en üzemeltetem, az üres teljesen erre."

Én is kinézek a környéken egy szimpatikus telket, ami teljesen üres, és felépítem rá a kis házamat.

Végül is mi baj lehetne? :))


Az engedélykötelesség függ a frekvenciától, adóteljesítménytől, stb. Ha jól értem, nálad ezek vagy hasra ütéssel lettek kiválasztva, vagy eleve nem ismered az értékeiket. Még kis teljesítményű adókat is (pl. walkie talkie) csak meghatározott frekvencia sávokban szabad üzemeltetni.

A linkelt eszköz valószínűleg engedélyezett és a magyar szabályozásnak megfelel, de nekem az úgy nagyon kevés lenne, hogy "valószínűleg".

2015. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább a repüléshez hasonlítanám. Hiába van bármilyen géped is, a légtér használatához engedély szükséges.
2015. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na várjunk csak. Szóval az ilyen kis kütyüket akkor mindenhol illegálisan árulják és használják?


Persze tudom, hogy kell engedély, de itt 100 méterről van szó azt utána SSSSS.

2015. ápr. 12. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, vannak frekvenciák, ami meghatározott erősségű eszközzel szabadon használhatóak.
2015. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!