Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a halálbüntetésn...

Mit gondoltok a halálbüntetésnek van visszatartó ereje?

Figyelt kérdés
Ha igen, ha nem miért? Van e olyan eset ahol eltudnátok képzeni, hogy csak a halál lenne a megfelelő büntetésnem?

2015. ápr. 21. 14:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagyok szélsőséges, de tudod ezt az egy dolgot támogatom. Még annak ellenére is, hogy az EU rohadtul alávágna azonnal.


Ha csak 10 évenként 1 embert ítélnének is el, annak szerintem hatalmas ereje lenne.

2015. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%
Van,ha tudsz angolul és olvasgatsz statisztikákat láthatod,hogy mennyire más azon országok,vagy országokon belül a bűnözés ahol van halálbűntetés. Pl.: Az USA-ban Texas államban van kivégzés és szabad a fegyverviselés,nos ott sokkal kevesebb a bűnözés,mint azon amerikai tagállamokban ahol nincs kivégzés és/vagy fegyverviselés.
2015. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Visszatartó ereje nincsen, de legalább nem kell etetni a gyilkosokat. Haszna mindenképpen van (kivéve amikor ártatlanul ítélnek el embereket, ami ugyancsak előfordul). Pech.
2015. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
61%

figyelj, akit egyszer kivégeznek legközelebb nem meri megsérteni a törvényeket, többet nem lesz vele gond.

legjobb lenne mindenkit kivégezni, megelőzésnek.

2015. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Vannak olyan esetek, ahol 100%-ig bizonyított a tény+ olyan a tett és esélytelen visszakerülnie az illetőnek a társadalomba, a börtönbe az ilyen illető, mivel nincs vesztenivalója szintúgy veszélyes marad.
2015. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
szerintem nincs visszatarto ereje a bunozok koreben, mert aki olyasmit kovet el, amiert ilyen buntetes jar, annak nincs a fejeben a tudat, hogy ezert "cserebe" meghalhat.
2015. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e visszatartó ereje. Szerintem ez egyénfüggő. Sokan biztosan nem gondolnak bele a tetteik következményében.

Támogatnám egyébként, mert vannak olyan esetek, amikor más büntetést nem tudok elképzelni. Pl. ha valaki gyereket molesztál, megerőszakol valakit, vagy szándékosan megöl valakit.

Viszont ellenzem is, mert nem visszafordítható, és már többször is előfordult olyan, hogy valakiről kiderült, hogy ártatlanul ült évekig börtönben. De ugye az még lehetett orvosolni. De ha kivégzik, akkor nincs visszaút.

2015. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

"Az USA-ban Texas államban van kivégzés és szabad a fegyverviselés,nos ott sokkal kevesebb a bűnözés,mint azon amerikai tagállamokban ahol nincs kivégzés és/vagy fegyverviselés."


Ühüm.


For 2013, the average Murder Rate of Death Penalty states was 4.4, while the average Murder Rate of States without the Death Penalty was 3.4


For 2012, the average Murder Rate of Death Penalty States was 4.7, while the average Murder Rate of States without the Death Penalty was 3.7


For 2011, the average Murder Rate of Death Penalty States was 4.7, while the average Murder Rate of States without the Death Penalty was 3.1


For 2010, the average Murder Rate of Death Penalty States was 4.6, while the average Murder Rate of States without the Death Penalty was 2.9


For 2009, the average Murder Rate of Death Penalty States was 4.9, while the average Murder Rate of States without the Death Penalty was 2.8


For 2008, the average Murder Rate of Death Penalty States was 5.2, while the average Murder Rate of States without the Death Penalty was 3.3


Forrás: [link]

2015. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, hogy lenne-e visszatartó ereje, de az biztos, hogy a társadalomnak nincs szüksége gyilkosokra, nem kellene őket "rehabilitálni".

Aki képes kegyetlenül, szándékosan embert ölni, az ne éljen közöttünk...


Van olyan eset, pl a srác, aki a kocsijáért szurkálta meg a lányt, akit kidobott egy mezőn, és ott vérzett el a csaj. Vagy Szögi Lajos gyilkosai. De még sorolhatnám.


De én azt a középkori "módszert" is visszahoznám, hogy aki lop, annak levágjuk a kezét. Hamar fogynának a zsebesek...

2015. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mindenhol azt ugatják a hozzáértőnek tűnők, hogy az azonnali és biztos elfogás/büntetés sokkal jobban visszatartana, mint a távoli jövőben, évek múlva történő bizonytalan számonkérés.


"Vannak olyan esetek, ahol 100%-ig bizonyított a tény"

Csak megjegyzem, hogy az összes létező hivatal és hatóság pecsétes papírt adott arról, hogy Kaiser volt a móri huncut, holott a bank közelébe sem járt.

2015. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!