Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jó így az adóbevallásom?

Jó így az adóbevallásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3. éve dolgozom nyaranta diákmunkásként, eddig mindig egy nagyobb cégnél dolgoztam, így az adóbevallásnál mindig az egyszerűsített lapot töltöttem ki, majd a NAV megcsinálta nekem. Viszont tavaly nyáron 2 munkahelyem is volt; az egyik az említett nagyobb cég ahol a jövedelmem 200 ezer Ft fölött volt, míg a kis cégnél ~ 3 hetet dolgoztam, onnan 25 ezer.

A mai nap megkaptam a NAV-tól az adóbevallás nyomtatványát, és észrevettem, hogy csak a nagy cég általi pénz lett nekik beírva; amit iskolaszövetkezeten keresztül csináltam.


Mennyire nagy gond, amennyiben csak ez az egy munkahelyt töltötték ők ki? A másikat miért nem? Kaptam rendes papírokat a másik kisebb munkahelytől is.(A munkáltatótól származó jövedelemről, az adó és adóelőleg levonásáról a munkaviszony megszűnésekor.)


Az lehet, hogy azért nem lett beírva, mert ott már automatikusan levonták? Vagy hogy van ez? Nem lehetett volna az egyszerűsített adóbevallást megcsinálni?


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. ápr. 30. 15:31
 1/4 belapus ***** válasza:

Az adóelőleg munkáltató által történő levonása, megfizetése nem helyettesíti az adóbevallást.

"Ha él az egyszerűsített bevallás lehetőségével, úgy az állami adóhatóság által elkészített

bevallása csak azokat a sorokat tartalmazza, amelyek érinthetik Önt. A 1453NY jelű

nyilatkozat helyes kitöltése, valamint a kifizető(k)/munkáltató(k) megfelelő adatszolgáltatása

biztosítja a bevallás pontos elkészítését. Az állami adóhatóság a beküldött, aláírt nyilatkozatot

feldolgozza, és ennek adataiból, valamint a saját adatbázisában nyilvántartott adatokból egy

személyre szabott 1453E jelű egyszerűsített személyi jövedelemadó bevallást készít el."

A 1453NY nyilatkozatban szerepeltetni kellett volna mindkét jövedelmet.

"Az elkészített egyszerűsített bevallást a kézhezvételt követően Ön vagy elfogadja,

vagy az adatokat javítja, esetleg kiegészíti."


[link]


Kiegészíted a megfelelő adatokkal, és úgy küldöd vissza.

2015. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben, majd valahogy megpróbálom kijavítani, köszi a segítséget.


Egyébként a fizetési jegyzéknél, az összes előtt olyan szerepel, hogy "Nem adós jövedelmek: <összeg>"


Ezt nem azt jelenti, hogy nem kell utána adózni?

2015. ápr. 30. 18:09
 3/4 belapus ***** válasza:

Erre látatlanban nehéz válaszolni.Vannak nem adóköteles jövedelmek, de ha előleget vontak le, akkor az nem az.

Lehet, érdemes volna egy szakértővel konzultálni.

2015. máj. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az lesz, elviszem olyanhoz aki ért is hozzá :)

Azért köszi

2015. máj. 1. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!