Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El szeretnénk adni a házat,...

El szeretnénk adni a házat, de az egyik tulajdonos nem akarja, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

15 éve lakunk egy házban ketten anyámmal, ahol 3 éve meghalt apám, és a hagyatéki tárgyalás után a nővérem is tulajdonosa lett a háznak 1/4 részben, aki sosem lakott itt. Anyám a haszonélvezője is a háznak, és 2/4 részben tulajdonosa, velem együtt.

El szeretnénk adni a házat, viszont a nővérem nem hajlandó mindenféle okból aláírni az adásvételi szerződést. Normálisan nem magyarázza el, miért. Azértmertcsak. Szeret szemétkedni, fontoskodni, mindenbe beleszólni.

Tudna valaki valamilyen megoldást, trükköt arra, hogy lehet mégis eladni a házat így?

Köszönöm.



2015. máj. 1. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
El lehet adni, csak per után.
2015. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ConnectCare ***** válasza:
100%

Ilyen esetben bírósághoz kell fordulni és kérni kell a közös tulajdon megszüntetését. Ezt a Polgári Törvénykönyv 5:84 § szabályozza.


Ha műszakilag felosztható az ingatlan külön részekre, akkor úgy kell felosztani több, különálló részre. Ha ez nem lehetséges, a bíróság az egyik tulajdonosnak adhatja az egész ingatlant, aki megveszi a többiek tulajdonrészét. Ha ez sem lehet megoldás, mert nem akarja senki az egészet megvenni, az ingatlant értékesíteni kell és a befolyt vételárat a tulajdonosok közt arányosan felosztani. Így tehát el lehet jutni az ingatlan értékesítéséhez.


De sajnos meg kell járni a bíróságot először.

2015. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiperkeled neki a részét, az a megoldás.
2015. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

"De sajnos meg kell járni a bíróságot először."

Nem feltétlenül, tulajdoni hányadukat szabadon értékesíthetik a tulajdonosok (persze elővásárlási joga van a testvérnek, ha él vele). Így a 3/4-ed részt lehet, hogy könnyebben eladjátok, mint bíróságra menni, ahol az ingatlan akár kényszerárverezés során, ár alatt kellhet el, majd a perköltséget is fizethetitek mellette.

2015. máj. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2015. máj. 2. 00:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs olyan ember aki csak 3/4-et venne. Amit a nővéred csinál az joggal való visszaélés, szal erre kell alapítani a pert és akkor a bíróság pótolja az ő nyilatkozatát, vagy közös tulajdon megosztását kell kérni, akkor meg árverezik (gondolom a nővéred nem tudja kifizetni), és sokkal rosszabbul jártok.
2015. máj. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs, mint ahogy olyan is akad, aki haszonélvezettel terhelt ingatlant vesz (ott is mindig fel szokták ezt hozni). Pl hosszútávú befektetésként, ha megosztható, akkor kiadni bérbe, vagy később megveszi a másik tulajdonostárstól...

Végülis veszteni nem veszt semmit, ha így próbálja eladni. Míg per esetén a perköltséget tulajdoni résszel arányosan fizeti mindegyik fél.

2015. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!