Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcáról vagy más háza előtti...

Utcáról vagy más háza előtti fárol szabad orgonát leszedni, levágni?

Figyelt kérdés
És a virágokkal és gyümölcsökkel mi a helyzet?
2015. máj. 2. 19:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha a kertből "lóg ki" a kerítésen át a növény (bokor, fa), az egyértelműen magántulajdon, tehát lopásnak számít, ha leszeded.

Ha a növény a közterületen nőtt, akkor vitatott a helyzet, de szerintem inkább akkor se szedd le.

Viszont ha kisétálsz egy közeli rétre/mezőre/erdőbe, ott a védett virágokon kívül szabadon szedhetsz egy csokornyit, ill. ha van gyümölcsfa vagy -bokor, ehetsz róla.

2015. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

gyerek koromban anyák napján mindíg mentünk a haverokkal orgonát "lopni"

jó buli volt

persze a legszebb orgonákért be kellett hajolni a kerítésen, és így volt néha kis izgalom is:-D

Egyébként ha egy parkban letörsz 3-4 szál orgonát a kutya se fog megbüntetni.

2015. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha becsengetsz egy orgonás házba és udvariasan megkérdezed, hogy levághatsz-e néhány virágfejet, egészen biztosan megengedik. Tudtommal úgy áll a szabályozás, hogy ami a kerítés felett átlógó ágon van, az még annak a tulajdona, akinek a telkén nő a fa, de ami már lehullott, az ahhoz tartozik, akinek a területére esett. Közterületen szedhetsz (nem károsítod a növényt azzal, ha mondjuk levágsz néhány bodzafürtöt egy töltés mellett), ha nem lát senki, nyilván nem fognak három szál virág miatt megbüntetni, de ebben az országban semmiben nem lehetünk biztosak.
2015. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Na sikerült kiásni ? ;)
2015. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg van ilyen.Mi tömbházban lakunk, a kis kert közös, de kintről is bárki besétálhat, nincs bekerítve.Szomszéd kiültetett egy baromi nagy trombitavirágot, akkora kb mint egy közepes fácska, szóval nagyon nagy ahhoz, hogy csak úgy sutyiban ellopják.Nos, mégis egy reggel a kertben csak egy óriási gödröt találtunk a virág helyén.Valaki tényleg kiásta el is vitte..Senki nem vett észre semmit!
2015. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Aha, vágtam párat. Találtam egy lakatlan telket, ami előtt nőtt 10-15 bokor...

Levágtam 10 ágat kb, de meg sem látszott... Baromi sok volt.

14 éves vagyok egyébként, piac nincs a városunkba, elmenni egy másik városba meg annyi lenne, amennyiből virágosnál is vehetnék 1-2 szál virágot.

2015. máj. 3. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!