Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két személy között magánlevélv...

Két személy között magánlevélváltás, e-mail az bírósági tárgyalás esetén tekinthető bizonyítéknak?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen. Kivéve akkor, ha az egyik fél tagadja, hogy azt a levelet ő írta, mert akkor ha 1 háztartásban többen is élnek, nehéz lesz bebizonyítani, hogy ki írta az üzenetet, ha annak semmilyen meghatározó nyoma nincs.
2015. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Polgári per (munkajogi/közigazgatási):


3. § (5) Ha törvény másként nem rendelkezik, a bíróság a polgári perben alakszerű bizonyítási szabályokhoz, a bizonyítás meghatározott módjához vagy meghatározott bizonyítási eszközök alkalmazásához nincs kötve, szabadon felhasználhatja a felek előadásait, valamint felhasználhat minden egyéb bizonyítékot, amely a tényállás felderítésére alkalmas. E rendelkezések nem érintik a törvényes vélelmeket, ideértve azokat a jogszabályokat is, amelyek szerint valamely körülményt az ellenkező bizonyításáig valónak kell tekinteni.


Büntetőper:


78. § (1) A büntetőeljárásban szabadon felhasználható a törvényben meghatározott minden bizonyítási eszköz, és szabadon alkalmazható minden bizonyítási eljárás. A törvény azonban elrendelheti egyes bizonyítási eszközök igénybevételét.

(2) A bizonyítás eszközeinek és a bizonyítékoknak nincs törvényben előre meghatározott bizonyító ereje.

(3) A bíróság és az ügyész a bizonyítékokat egyenként és összességükben szabadon értékeli, és a bizonyítás eredményét az így kialakult meggyőződése szerint állapítja meg.

(4) Nem értékelhető bizonyítékként az olyan bizonyítási eszközből származó tény, amelyet a bíróság, az ügyész vagy a nyomozó hatóság bűncselekmény útján, más tiltott módon vagy a résztvevők eljárási jogainak lényeges korlátozásával szerzett meg.


6. § (1) A bizonyítás eszközei a tanúvallomás, a szakvélemény, a tárgyi bizonyítási eszköz, az okirat és a terhelt vallomása.

2015. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármi lehet bizonyíték, de hogy majd hogyan értékeli a bíróság, az más kérdés.

Amúgy nem írtad azt sem, hogy polgári- vagy büntetőperről van-e szó...

2015. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!