Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tiltja valami hogy tyúkot...

Tiltja valami hogy tyúkot tartsak az erkélyemen?

Figyelt kérdés

2015. máj. 5. 03:11
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Társasház alapszabálya, közegészségügyi, állatvédelmi rendeletek, továbbá az alapvető civilizáltság törvényei. Ha tyúkot akarsz tartani, költözz ki egy tanyára!
2015. máj. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem allatkinzas, eppen ugy, mint a "nagyuzemi" csirkek tartasa. Nincs elegendo helye.

REmelhetoleg tiltjak a szabalyok.

2015. máj. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Akkor nem, ha különálló, többszintes, saját tulajdonú házad erkélyéről van szó!
2015. máj. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Keresd meg a neten a településed önkormányzatának állattartásról szóló rendeletét, abban szokták szabályozni, hogy melyik településterületen milyen állat tartható/nem tartható.

Amit egyszer olvastam, abban pl. olyanok voltak, hogy x területen (kertes házas, belvárosi övezet) tilos disznót, szarvasmarhát stb. tartani; meg hogy lakótelepi lakásban max. 1 vagy 2 kutyát, ill. 2 vagy 3 macskát lehet tartani (nem emlékszem pontosan), vagy hogy kertes övezetben legfeljebb 3 kutyát lehet tartani.


Szóval keresd a lakhelyed szabályzatát, azon belül is a szárnyasok tartására vonatkozó előírást. Személy szerint nem tartom elképzelhetetlennek, hogy nem tiltják a tyúktartást tömbházban, de igen kevéssé valószínű. És ha lehet is, hát biztosan nem az erkélyen.

2015. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Simán lehet tartani.
2015. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
miért is akarnál egy vadálatot az erkélyre? tudod ha egy tyuk begorombul ott kő kővőn nem marad én már tapasztaltam!
2015. máj. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

:DDD


Írd már le röviden a sztorit, légyszi, kíváncsi vagyok... :)

2015. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kertes ház erkélyéről van szó akkor szíved joga... ha viszont panel erkélyéről akkor ne csodálkozz ha hamarosan gondod származna belőle. Kezdve ott, hogy a tyúk oda pottyant ahova épp jól esik, biztos öröm lenne a tyúkszart takarítani az erkélyről... ( Leszórod utcára / bele kukába vagy hova? ) Azon kivül szerintem oltári hamar feltűnne valakinek aztán hívná az állatvédőket stb, EU ilyesmire eléggé harap, mekkora területen tarthatod például, négyzetméterre meg kell lennie, ez mondjuk kertes ház erkélyénél is fennáll, de ott kevesebb az esély hogy valakinek szemet szúr.
2015. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!