Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhető egy ingatlan eladója...

Perelhető egy ingatlan eladója, ha egyértelműen megfogalmazott kérdés ellenére hamis képet festett le a környék és a társasház lakosság-összetételéről?

Figyelt kérdés
Próbáltam szalonképesen fogalmazni.
2015. máj. 9. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Ez egy k-rvajó kérdés. Ha esetleg perre megy, értesíts minket.
2015. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Csak, ha a szerződés megkötését hivatalos, reprezentatív statisztikához kötötted a környék lakosságának összetételéről.
2015. máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az eset egy ismerősömmel történt. Az ő véleménye az, hogy minden olyan esetben, amikor hamis információk közlése miatt egy vásárló a piaci árnál magasabb összeget fizet valamiért, kár érte a vásárlót. (Illetve az is lehet, hogy elállt volna az üzlettől, ha tudja az igazat) De ő nem jogász.
2015. máj. 9. 22:50
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ilyen hivatalos lista nemigen létezhet közforgalomban.
2015. máj. 9. 22:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Van benne valami, ezért is mondom, hogy jó kérdés. Elállni nem lehet szerintem, de árleszállításnak lehet helye...
2015. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Az, hogy milyen etnikai összetételű a környék lakossága, jogilag nem lehet releváns. Ezért nem lehet perelni.


Ellenben, ha egyébként mondjuk a bűnözési ráta tekintetében volt megtévesztő az eladó, akkor már esetleg.

2015. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Tejóég, remélem, nem komoly a kérdés.


"Hamis képet festett le a környék lakosság-összetételéről" - miért, a Szonda-Ipsostól vette a lakást? Egyrészt simán letagadhatja a tulaj, hogy ilyet mondott, de még azt sem kell: szerinte nem sok a cigány, és kész. Ezzel nem lehet vitatkozni.


Amúgy ilyet a világon egy bíróság sem fog megítélni, hogy azért érvénytelenítse a szerződést, mert cigányok laknak a házban. Egy ilyen ítélettel amúgy vagy százötven hazai és nemzetközi törvényt megsértenénk, és Strasbourgig érne a balhé, abban biztos lehetsz. Maximum a bűnözési statisztikákra lehetne hivatkozni, de azok meg ugye nyilvánosak, úgyhogy ott nem lehet arra fogni, hogy "a tulaj azt mondta".


Viszont ha az ismerősöd elég agresszívan kardoskodik amellett, hogy a cigányok miatt kevesebbet ér a lakása, akkor magának tényleg ki tud harcolni néhány kellemetlen percet a bíróságon - ilyesmire ugyanis valóban léteznek paragrafusok.


(Egyébként meg ki vesz úgy lakást, hogy előtte nem kopog be a szomszédokhoz, és nem jár körbe a környéken... erről nem a tulaj tehet!)

2015. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 acelsziv ***** válasza:
42%

De nem értem. Megvett egy ingatlant úgy, hogy azt sem tudta hol van? Meg is érdemli.

Mi 10 éve Érd egyik részén néztünk házat. Kérdeztük az ingatlanos némbert, hogy vannak e a környéken okamanga sziúk. " Neeem, egy darab se sehoool"

Na ennyivel nem értük be és megállítottunk az utcán egy bennszülöttet. Elmondtuk, hogy kérőt néztünk itt és van e valami fekete sereg a környéken... Azt mondta: Menj el a sarokig, ott jobbra, majd megint jobbra. Na kérem egy utcával lejjebb valósággal hemzsegtek, mint tetvek a rókán. Így higgyen az ember egy rohadt ingatlan ügynöknek.

2015. máj. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm Ausztráliában született magyar, aki visszatelepült ősei földjére, csupa lelkesedéssel, hogy angoltanárként tengesse életét. De már megbánta.
2015. máj. 9. 23:29
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Jahh hát az angol elve nem egy olyan nyelv amiből meg lehet élni. Bár azt nem értem a lakásvásárláshoz mi köze.
2015. máj. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!