Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alábbi miatt feljelenthetnek?

Kokodil kérdése:

Alábbi miatt feljelenthetnek?

Figyelt kérdés
Saját tulajdonomban lévő területre hordtam a lovam alól az almostrágyát (száraz) a tél folyamán. Az úttól (ami a teleknél már földes út) úgy gondolom, hogy megfelelő távolságra van (kb. 10-15m). A telekkel szemben lakó szomszéd öregasszony a faluban azt terjeszti, hogy feljelentett emiatt. Nálam hatóság még nem járt, levelet nem kaptam (kb. 2 hete mondogatja a banya).

2015. máj. 11. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Feljelenthet, mert arra mindenkinek "joga"van!


Csak éppen semmire sem megy vele, vagy kapásból elküldik, hogy ne hülyéskedjen, vagy lesz egy tárgyaslás, ahol megállapítják, hogy nem jogos a feljelentése, és fizetheti a perköltséget.

2015. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"agy lesz egy tárgyaslás, ahol megállapítják, hogy nem jogos a feljelentése"


Szerintem ezt az ügyet röhögve dobná vissza az ügyész...

2015. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 11. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:

"lesz egy tárgyaslás, ahol megállapítják, hogy nem jogos a feljelentése, és fizetheti a perköltséget" - összekevered a polgári jogi pert a büntetőjogi feljelentéssel.

Nem tudom, hogy a trágya kezelésére milyen jogszabályok vannak.

2015. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, milyen területed van, mert meglehet, hogy környezet vagy egészségvédelmi okokból nem lehet ott trágyát elhelyezni, mert elszennyezne valamit. Ha szagos, akkor birtokvédelme kérhet az, akit zavar.
2015. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs hova rakja és Debrecenben van én fogadom! Süket öregasszony, neki még jobban kell tudnia,hogy el lesz az szórva a mezőre esetleg a kertbe.Az sokkal jobb mint a pétisó,igaz szaga van de nem olyan mint az autó kipufogó mellékterméke. Lehet,hogy valami városi dáma,akkor csak egye azt a pétisós vegyszeres kajákat!
2015. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az állati trágya megfelelő kezelését/tárolását jogszabály írja elő. Ezt általában, ha lakossági bejelentés történik akkor jelen pillanatban asszem a NÉBIH, vagy annak valamelyik helyi/járási hivatala ellenőrzi. Esetleg ANTSZ is megjelenhet nálad. AZ, hogy két hét elteltével még nem jelenti azt, hogy a közeljövőben nem is fognak. Ha szabálytalanságot találnak, akkor akkor felszólítanak annak megszüntetésére, azaz, a szabályozásnak megfelelő fedéllel ellátott, beton aljú trágyatároló (a lényeg, hogy a trágyalé nem szivároghat ki!) kialakítására a törvényileg meghatározott védőtávolságra pl fúrt kúttól, lakóingatlantól...stb. Ezt meghatározott idő múlva ellenőrzik, ha rendben találnak mindent, akkor ennyi. Ha nem, akkor újabb felszólítás, esetleg pénzbírság.

Nyíl trágyatárolásra is van lehetőség, de annak is törvényi szabályozása van.

[link]

2015. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!