Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetne e népszavazást tartani...

Lehetne e népszavazást tartani a fegyverlegalizációról? Ha igen, te támogatnád?

Figyelt kérdés

Ebben az istenverte országban átlag ember nem juthat fegyverhez, de kérdem én, miért? Nincs gyilkos fegyver, csak gyilkos ember van! Ha valaki ölni akar, vagy bűnözős, stb, az illegálisan beszerzi a fegyvert, de akkor a tisztességes embereknek miért nem adják meg az esélyt e védekezésre?


Csehországban aki elmúlt 18, pszichológiailag alkalmas és büntetlen előéletű, az automatikusan megkaphatja a fegyverviselési engedélyt. Svájcban állampolgári kötelesség 18 és 40 éves kor között fegyvert tartani otthon. Norvégiában a legszigorúbb törvény, hogy egy típusú fegyverből csak 1 db-ot tarthatsz. Ausztria, Szlovákia szintúgy nagyin liberális, mégse hallod hogy ezekben az országokban tömegével gyilkolják egymást a jó népek. Ha valaki ölni akar, az egy konyha késsel is megteszi.


Még egy szerelt gumilövedékes fegyverhez is olyan viselési engedély kell, mint éles fegyverhez, pedig azzal igazán nem tudsz senkit megölni.


Ami a legjobb lenne, pszichológiailag alkalmas büntetlen, 18. életévüket betöltött személyek hadd kaphassanak tartási/viselési engedélyt, de évente pszichológiai vizsgálatot kéne elvégezni, ahol ha probléma alakul ki, azonnal bevonni az engedélyt.



2015. máj. 13. 23:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem támogatom.


"Nincs gyilkos fegyver, csak gyilkos ember van!"

Hát az tényleg van bőven. Ezért is nem támogatom.

2015. máj. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon azért nem olyan ennek a kultúrája, mint például svájcban.


Sokmindenben igazad van, én támogatnám. Apró módosításokat én hozzá tennék.


1: Akinek már valamely családtagja, és itt a tágabb rokonságot értem volt büntetve, az legyen kizáró ok. Mégpedig azért, mert a bűnöző családtag esetleg lenyúlja a pisztolyodat és azzal megy bankot rabolni.


2: leszabályozni a forgalomba hozható fegyverek típusát. Tehát például gépkarabélyt, géppuskát, mesterlövészfegyvert, és egyéb katonai/rendészeti célú fegyvereket ne lehessen forgalomba hozni.


3: A fegyver legyen méretében akkora, hogy ne lehessen csak úgy elrejteni egy kabát alá. Pl volt szó pár éve erről a fegyver dologról, és akkor azt mondták, hogy a kiadható fegyvereket nagy méretű revolvertáras fegyverekre és duplacsövű sörétes fegyverekre korlátoznák. Persze ettől még egy revolvert eltehetsz a táskádban, az már részletkérdés.


Én például szívesen tartanék otthon egy FN P90-est, mert tetszik. :) De az FN P90-es attól még nem egy házvédő fegyver valljuk be.


Magyarországon sok ember máshogy értelmezi a dolgokat. Szükség lenne arra amit te mondasz kedves kérdező, de akkor meg nagyon sok ember azt hinné hogy akkor szabad a vásár és lennének nagy lövöldözések ám.


Egy másik. Az is igaz, hogy a gyilkos konyhakéssel is tud gyilkolni, nem kell neki hozzá lőfegyver, de is meg ölheted a rablót egy konyhakéssel, neked sincs hozzá szükséged lőfegyverre. :)

2015. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%
Lehetne ,némi korlátozással.Pl.tankot és tarackot nem lehetne tartani.
2015. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%

Én is mindig értetlenkedek ezen a nagy fegyvertiltáson, de aztán belegondolva, sokszor így is félek éjszaka végigmenni az utcán, hát akkor még mennyire félnék, ha tudnám, hogy bárki vehet 20 rugóért fegyvert aki MÉG nem volt büntetve.


"Ami a legjobb lenne, pszichológiailag alkalmas büntetlen, 18. életévüket betöltött személyek hadd kaphassanak tartási/viselési engedélyt, de évente pszichológiai vizsgálatot kéne elvégezni, ahol ha probléma alakul ki, azonnal bevonni az engedélyt."


Azt már ezer példából láthattuk, hogy ezek a pszichológiai vizsgálatok egy kalap sz..rt se érnek, pláne ha évente kéne 1-2 millió embernek csinálnia. Lenne erre valaha kapacitás?


Egyébként azzal, hogy tarthatnál fegyvert még nem használhatnád automatikusan például betörésnél, tehát nem is tudom mennyivel lennél előrébb. Gondolom nem a falra akarod akasztani és nézegetni. Amúgy meg bőven elég ismerősöm van, akinek van fegyvere, nem olyan atomfizika engedélyt szerezni.

2015. máj. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Igen.Szeretnék már végre így járkálni az utcán.hogy még véletlenül se kössenerk belém,raboljanak ki:


[link]

2015. máj. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

2-es, jókat mondtál, de csak két dologban nem értek veled egyet!


1. Tágabb családtag büntetve volt, akkor a családtagjai se kaphassanak fegyvertartási/viselési engedélyt. Akkor mi van pl. ha nekem pl Szabolcs Szatmár Bereg megyében él egy unokatestvérem, aki volt már büntetve, de olyan távoli rokon, hogy pl. életben nem találkoztam még vele és én pl Sopronban lakom? Ez csak egy példa!


A második, hogy igen én is tudok védekezni konyhakéssel, de a bűnöző jöhet lőfegyverrel is, mivel neki meg van az esélye, hogy pár 10 ezer forintért vegyen illegálisan egyet. Akkor lőfegyver ellen menjek késsel?

2015. máj. 14. 00:04
 7/27 A kérdező kommentje:

4-es, igen igazad van, hogy a mostani pszichológiai vizsgák nem érnek semmit, de ha komoly teszt, vizsgálat stb lenne, akkor ki lehetne szűrni, hogy kinek ne adjanak engedélyt.


2 millió ember? Nem hiszem, hogy 2 millió ember szeretne lőfegyvert, ha már csak abból indulok ki, hogy egy maroklőfegyver 200 ezer forint körül kezdődik.



"Egyébként azzal, hogy tarthatnál fegyvert még nem használhatnád automatikusan például betörésnél, tehát nem is tudom mennyivel lennél előrébb."


Az új BTK lehetőséget ad az önvédelemere és már azért is lelőhetem a támadómat (megölhetem) ha este a házamba bejön, ha az utcán fegyverrel (pl késsel, vascsővel) rám támad, ha csoportosan rám támadnak stb. Olvass utána!

2015. máj. 14. 00:11
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

"Ha valaki ölni akar, vagy bűnözős, stb, az illegálisan beszerzi a fegyvert, de akkor a tisztességes embereknek miért nem adják meg az esélyt e védekezésre?"


És akkor már nem egyszerűbb lenne szigorúbban fellépni az illegális fegyverkereskedelem és tartás ellen?

2015. máj. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
amíg nincs pszichológiai szakellátás addig fegyverek se lehetnek, s ábál is simán köztünk járkál ő a jéghegy csúcsa
2015. máj. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%
Isten ments. Ha még lőfegyver is kerülhetne bárki kezébe, akkor itt napi szinten lövöldöznék az utcán szitává egymást a különböző szélsőséges csoportok... így is rengeteg a késelés, összeverik egymást, meg még ki tudja miket művelnek... gondolj bele, ha itt fegyverek kerülnének forgalomba, nem önvédelemre lennének használva, hanem bizony az ártatlanok ellen. Mivel cigányországban lakunk, ahol nekik mindent szabad, ezért eleve minden cigány megkapná az engedélyt. Aztán ezen felbuzdulva, az összes neonáci is megszerezné, majd ezek ellen védekezve az antifasiszták is, aztán a liberálisok, aztán a homofóbok, aztán azok, akik merényletet akarnának elkövetni a kormányfők ellen, és szépen apránként kipusztulna az ország, mert itt mindenki agyonlőne mindenkit. Már így is életveszély kilépni az utcára, nem kell ahhoz lőfegyver... Ahogy előttem is írták, épp az a probléma, hogy túl sok a gyilkos ember, akinek bármi gyilkos fegyver... ne könnyítsük meg a dolgukat. Tisztességes embernek itt már úgysincs esélye semmi ellen védekezni, nem olyan országban élünk. Egyébként súlyos hiba lenne pszichológiai vizsgálathoz kötni az engedélyt, mert a legtöbb gyilkos nemhogy mentálisan teljesen egészséges, de még kitűnően hazudik is. És nálunk ezt elhiszik.
2015. máj. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!