Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ítélőtábla előtt (amikor az...

Ítélőtábla előtt (amikor az I. fok a törvényszék) mindenképp kötelező a jogi képviselet a felperesnek?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg ezt a polgári ügy típusa válogatja?

Hogy van ez?



2015. máj. 18. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


73/A. §-t lesd meg.

2015. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
na ez az, de pont ezt a 73/A-t nem tudjuk értelmezni. a 235. § (3) vonatkozásában csak vagy bármilyen fellebbezésre, amennyiben az ítélőtábla elé kerül egy ügye? kicsit izgalmasan van megfogalmazva ez a mondat sztem ...
2015. máj. 18. 20:23
 3/12 A kérdező kommentje:

szóval nem, ismét vagy tízszer elolvastam és képtelenség értelmezni.

esetleg mondanál rá egy választ? igen vagy nem?

2015. máj. 18. 20:28
 4/12 anonim ***** válasza:

Melyik része nem világos?


Én amúgy úgy tudom, hogy nem kell, de a legegyszerűbb, ha felhívod az ítélőtáblát.

2015. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ez a gond, hogy én is így tudom, de aztán megkavart, hogy az ítéletben meg kereken közölték, hogy márpedig kell.


egyébként az a része nem világos, hogy csak a 235. § (3) esetében kötelező a jogi képviselet, azaz ha kérem kapásból a Kúria általi elbírálást, avagy felsorolásként kell értelmezni, és akkor az ítélőtáblára is kell (azaz "sima" II. fokra való fellebbezéshez is)?

2015. máj. 18. 20:57
 6/12 anonim ***** válasza:

Kúria előtt mindenképpen kell a jogi képviselet, és oda csak az anyagi jogszabály megsértése esetén fordulhatsz; ugye itt kihagynád az ítélőtáblát a 235 szerint ("k ö z v e t l e n ü l a Kúria bírálja el").

Nem tudom, hogy miért mondták, hogy kell, főszabályként nem kötelező, lehet valami kivételes eset vagy... de gondolom van jogi végzettséged, ha ennyire tudod a pp-t, akkor meg a magad képviseletét is elláthatod, szóval nem kell izgulnod.

2015. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem, nincs jogi végzettségem, de miért kivételes az esetem szted? csak mert pont az (1) a) nem ír elő kivételt, a b) -vel ellentétben, azaz elég általánosan értelmeztem, de én is hajlok most már arra, hogy csak amennyiben Kúriás eljárást kérek, akkor kell. de iszonyú megtévesztő ez a megfogalmazás mindenesetre, amit meg a bíróság ír, az ... no comment, túl komolyan azért véletlenül se veszem.
2015. máj. 18. 21:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a) pont fellebbezésre (ítélőtábláról a kúriára) és felülvizsgálatra ír elő kötelezőt, ezzel ne foglalkozz, mert nem az ítélőtábla hozta az ítéletet, hanem a törvényszék. Igazából itt a b)-c) pont a lényeg, össze kellene vetni a 23. §-al. Kivételes esetre elsőre a házassági vagyonjogi per jutott eszembe, mert az simán lehet 30M felett, de az meg járásbíróságon megy együtt a házasság felbontásával (nyilván nem ez áll fent nálad, mert törvényszék az elsőfok, de ilyen jellegű kivétel lehet szerintem). Mi a pertárgy, miért pereskedsz?

Igen a Kúriás eljárásra kell, az 100%, de hogy a bíró miért írta, hogy ítélőtáblára is kell kötelező képviselet azt nem értem... lehet tényleg jobban járnál, ha felhívnád az ítélőtáblát, s mondják el, hogy milyen esetben kell ügyvéd. De azt is csinálhatod, hogy fellebbezel magadba, s maximum felhívnak hiánypótlásra vagy visszadobják. Csak akkor ezt gyorsan kéne, mert letelik gyorsan a határidő...

2015. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

igen köszi nagyon, na de (bocs ha értetlen vagyok, de tényleg nem vagyok jogász, ettől függetlenül eddig én vittem a pert törvényszéken egymagam), tehát a 73/A (1) a) -et úgy értelmezed, hogy csakis Kúria előtti perorvoslatra irányuló fellebbezés esetén kell, és önmagában csak azért mert ítélőtábla, azért még nem? nem titok: egy jó hírneves ügy a pertárgy, felróhatóságtól független szankciók megállapítása lenne nagyon fontos (nem tűnik komolynak, holott igen komoly az ügy), szal itt nincs ilyen hatalmas összeg, sérelemdíj is 1 milla, de az se érdekel tulképpen, csak maga a jogsértés a) pontja, azaz a jogsértés bírósági megállapításáért megy a harc, és mivel ezt törvényszéken alaposan elcseszték, nagyon egyszerű cáfolni is szinte minden mondatot, de ez az ügyvédes dolog a 73/A miatt most bekavart rendesen.

és kíváncsi leszek mit mond az ítélőtábla ...

2015. máj. 19. 08:21
 10/12 A kérdező kommentje:
ja ésa b) és c) nem lényeg mert pont a bb) -nek a g) szerinti kivétele vagyok, tehát azért törvényszék és azért hozta az az I fokú ítéletet, na csak még mindig idegesít h akkor miért írták oda az ítéletbe ennyire kerek-perec h " az ítélőtábla előtti eljárásban a jogi képviselet kötelező a pp 235 §-ban meghatározott fellebbezést előterjesztő fél számára", most akkor ez teljesen értelmezhetetlen, ha csak nem az a céljuk, hogy menjen el a kedvem a fellebbezéstől (ami azért igencsak céljuk, ez kétségetelen...)
2015. máj. 19. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!