Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mitől nem védi a bírót a...

Mitől nem védi a bírót a mentelmi joga?

Figyelt kérdés

2015. máj. 21. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan olyan mentelmi joguk van mint az OGY képviselőknek. Kb csak a tettenérés ellen nem védi, egyéb esetben előzetesen fel kell menteni alóla.
2015. máj. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl. ebola ellen.
2015. máj. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A golyótól.
2015. máj. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az #1-válaszolónak ! ment a zöld :)


a másik kettő is igaz, de nem ilyen értelemben gondoltam..:D

de azért mennek a zöldek :D

2015. máj. 21. 04:21
 5/8 ConnectCare ***** válasza:
Ha jól tudom, államtitok nyilvánosságra hozásáért, rágalmazásért és becsületsértésért felelōsségre vonható illetve tettenéréskor elfogható.
2015. máj. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha eljárás folyik a bíró ellen tettenérés után, addig míg a jogerős ítélet nem születik meg ellene, addig hozhat bírói ítéleteket. Amúgy csak a Köztérsasági elnök mentheti fel és nevezheti ki. Szép? Igazi érinthetetlenek. Ismerek néhányat. Még a jogot sem ismerik rendesen. Külön dimenzióban élnek...
2015. máj. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Pl. attól, hogy az orkok leszúrják a sikátorban egy szál cigiért.
2015. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Még a jogot sem ismerik rendesen."


Pont a héten hallottam egy bíróról, aki a kb. húsz évvel ezelőtt hatályos törvények alapján ítélkezik. Ha nem tetszik valakinek a helyzet, fellebbezhet persze. Csak azt nem értem, hogyhogy nem tűnt még fel senkinek valahol "odafent", hogy ez így nem normális dolog, és/vagy hogy miért nincs senki, aki végre kivágná onnan, mint a macskát egészségügyi sétára...

2015. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!