Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítene valaki értelmezni,...

Segítene valaki értelmezni, jogilag a következőt?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm a büntetését tölti, a kezembe került egy papírja, és több ismerősöm is máshogy értelmezi. Ebben kérném a segítségeteket!


"... elkövetése miatt kiszabott 01 év 06 hónap börtön fokozatú büntetését tölti. Feltételes szabadságra, 2015.10.04-én bocsátható. Büntetését kitöltve 2016.04.03. szabadul. Végrehajtásra vár 01 év börtön...."


Rövid ismertetés:

- 1 év felfüggesztettből eredő büntetés

- 1,6 év büntetés

----------------------

összesen: 2 év 6 hónap


A kérdés:

- Itt arról van szó, hogy az 1,6 évet most tölti, ami miatt feltételesen szabadulhatna októberben?

- Majd a szöveg kitér, hogy mivel van van még egy ítélet ezért csak jövő év áprilisában szabadul véglegesen amikor már az összes ítéletet leülte?


(gondolom kedvezmények miatt)



2015. máj. 22. 14:36
 1/5 A kérdező kommentje:
vagy áprilistól jön az az egy év?
2015. máj. 22. 14:38
 2/5 A kérdező kommentje:
Közbe én is megértettem, csak le kellett írnom! :) Ha jó magaviseletű akkor a büntetés vége október. Amúgy ha le kéne ülni a teljeset, akkor április... És ha jó magavieseletű mert az. akkor majd októbertől jön rá az év év! Aminek 2/3 kedvezménnyel 8 hónap! :) ugye?
2015. máj. 22. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen
2015. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ma elég értetlen vagyok! Lehet az idő! :D
2015. máj. 22. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Majdnem pontosan úgy van, ahogy utoljára írtad. Ami nem biztos: a felfüggesztettnél jó esély van arra, hogy még a régi Btk. alapján szabták ki. Akkor pedig nem kétharmad után jöhet a feltételes, csak háromnegyed után.
2015. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!