Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít rágalmazásnak,...

Mi számít rágalmazásnak, rossz hír keltésnek?

Figyelt kérdés
Ha egy zárt fb csoportban írok valakiről negatív véleményt, az már annak számít?

2015. máj. 24. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem árt óvatosan bánni a szavakkal (főleg leírva...), mert ing/gatya rámehet, ha a másik félnek van egy jobb ügyvédje, és perre viszi a dolgot. Utóbbi időben eléggé elszaporodtak az ilyen jellegű precedens esetek, pont az fb kapcsán. Egyedül a közszereplőknél megengedőbb a jog, nekik többet kell tűrniük.
2015. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy orvos minek számít? Gondolom nem közszereplő.

Ha arra tettem negatív megjegyzést hogy bánt egyik páciensével, aki amúgy a barátja volt és mindenben maximálisan támogatta...hozta neki az új betegeket lelkesen. Aztán mikor kiújult a rák kezelése ellenére, akkor meg maximálisan magára hagyta, nem válaszolt levelekre, telefonokra...majd nyilvánosan kijelentette, hogy a beteg a saját hibájából halt meg, mert nem tartotta be a szabályokat. Ami nem is igaz.

De nem a kezelés a lényeg, lehet hogy valaki olyan beteg hogy menthetetlen...az emberi hozzáállása volt hányingert keltő...


Hogy egy támogató barátot lesz@rt, mivel már nem lehetett vele villogni mint jó példa a javulásra...ment a kukába, pedig a legnagyobb támogatója volt minden értelmeben...


Erre tettem negatív megjegyzést.


Egy zárt fb csoportban nem lehet ilyen kijelentéseket tenni? Semmi negatívat nem lehet senkiről mondani? Hol van akkor a szólásszabadság?

2015. máj. 25. 10:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez az orvos konkrétan nem ad számlát...magán orvos. Nekem sem adott anno...senkinek sem.
2015. máj. 25. 11:20
 4/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk az legyen a legnagyobb baj vele, hogy nem ad számlát...kit érdekel, ha jó orvos.


De ez az ember már meg lett büntetve csalásért többek között. Jogerősen!

2015. máj. 25. 11:54
 5/5 szatam9a válasza:
Talán annyi a szabály,hogy ha az igazságot írod akkor nem lehet baj. Bár kitudja mennyire tudja a valóságot megmásîtani. Végül mi lett az ügyből?
2023. jún. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!